Отборът на Шотландия демонстрира реакция на конфузното 0:3, което отнесе от Казахстан преди няколко дни и във втория си квалификационен мач от група I постигна не много красива победа с 2:0 над тоталния аутсайдер Сан Марино.

Селекционерът Алекс Маклийш нямаше най-спокойната вечер въпреки много ранния откриващ гол на Кени Маклийн. Шотландците трябваше да чакат до финалните минути на мача, когато дойде попадението на Джони Ръсел.

Райън Фрейзър беше човекът, който качи топката на главата на Маклийн в самото начало, а полузащитникът много фино я отклони в мрежата. До края на първото полувреме гостите изпитваха трудности да надградят над представянето си, а в 37-ата трябваше да правят и принудителна смяна. Централният защитник Калъм Патерсън пострада и трябваше да напусне игра.

Сан Марино всъщност имаше своите шансове да се върне в мача и да постави противника под напрежение. Домакините не се възползваха и платиха цената четвърт час преди края. Джеймс Форест подаде по отличен начин за Джони Ръсел, който шутира мощно под гредата – 2:0.

Във временното класиране Сан Марино е твърдо последен с 0 точки и голова разлика 0:7. Шотландия се намира на позиция по-високо – 5-о място -  макар да има равен актив (от 3 точки) с Казахстан, Белгия, Русия и Кипър. По-късно тази вечер кипърците приемат белгийците, което ще доведе до нови размествания в подреждането.