Селекцията на Шотландия преустанови серия от четири поредни загуби, след като помля Сан Марино с 6:0 в неособено интересен мач, въпреки головете, игран на „Хемпдън Парк”. По три попадения паднаха през двете полувремена, като Джон МакГин вкара хеттрик за 33 минути – между 12-ата и 45-ата минути.

Лоурънс Шенкланд вкара четвърти гол в 65-ата минута след асистенция на Скот МакТомини, а две по-късно Стюърт Финдли направи 5:0.

Нападателят на Саутхемптън Стюърт Армстронг оформи крайния резултат в 87-ата минута, за да може Шотландия да калкулира девет точки от осем мача. Те не стигат за нищо повече освен за факта, че Шотландия за пореден път не се класира на голям футболен форум, след като Белгия и Русия са тимовете, които продължават от група I.