След изиграването на баражите стана ясна пълната програма на Евро 2020, което бе отложено за догодина заради пандемията.
Мачът на откриването е Турция - Италия на 11 юни 2021 година в Рим. Шампионатът ще се проведе в 12 града в Европа. Финалът ще се играе на 11 юли в Лондон.

Група А. Италия, Турция, Уелс, Швейцария
Група В. Белгия, Русия, Дания, Финландия
Група С. Украйна, Нидерландия, Австрия, Северна Македония
Група D. Англия, Хърватия, Чехия, Шотландия
Група Е. Испания, Швеция, Полша, Словакия
Група F. Германия, Португалия, Франция, Унгария


Групова фаза:

11 юни
Група A: Турция - Италия (21:00, Рим)

12 юни
Група A: Уелс - Швейцария (15:00, Баку)
Група B: Дания - Финландия (18:00, Копенхаген)
Група B: Белгия - Русия (21:00, Санкт Петербург)

13 юни
Група D: Англия - Хърватия (15:00 Лондон)
Група C: Австрия - Северна Македония (18:00, Букурещ)
Група C: Нидерландия - Украйна (21:00, Амстердам)

14 юни
Група D: Шотландия - Чехия (15:00, Глазгоу)
Група E: Полша - Словакия (18:00, Дъблин)
Група E: Испания - Швеция (21:00, Билбао)

15 юни
Група F: Унгария - Португалия (18:00, Будапеща)
Група F: Франция - Германия (21:00, Мюнхен)

16 юни
Група B: Финландия - Русия (15:00, Санкт Петербург)
Група A: Турция - Уелс (18:00, Баку)
Група A: Италия - Швейцария (21:00, Рим)

17 юни
Група C: Украйна - Северна Македония (15:00, Букурещ)
Група B: Дания - Белгия (18:00, Копенхаген)
Група C: Нидерландия - Австрия (21:00, Амстердам)

18 юни
Група E: Швеция - Словакия (15:00, Дъблин)
Група D: Хърватия - Чехия (18:00, Глазгоу)
Група D: Англия - Шотландия (21:00, Лондон)

19 юни
Група F: Унгария - Франция (15:00, Будапеща)
Група F: Португалия - Германия (18:00, Мюнхен)
Група E: Испания - Полша (21:00, Билбао)

20 юни
Група A: Италия - Уелс (18:00, Рим)
Група A: Швейцария - Турция (18:00, Баку)

21 юни
Група C: Северна Македония - Нидерландия (18:00, Амстердам)
Група C: Украйна - Австрия (18:00, Букурещ)
Група B: Русия - Дания (21:00, Копенхаген)
Група B: Финландия - Белгия (21:00, Санкт Петербург)

22 юни
Група D: Чехия - Англия (21:00, Лондон)
Група D: Хърватия - Шотландия (21:00, Глазгоу)

23 юни
Група E: Словакия - Испания (18:00, Билбао)
Група E: Швеция - Полша (18:00, Дъблин)
Група F: Германия - Унгария (21:00, Мюнхен)
Група F: Португалия - Франция (21:00, Будапеща)

* Първите два отбора от всяка група и четирите най-добри трети се класират за фазата на елиминациите.

Осминафинали

26 юни
1: 2A - 2B (18:00, Амстердам)
2: 1A - 2C (21:00, Лондон)

27 юни
3: 1C - 3D/E/F (18:00, Будапеща)
4: 1B - 3A/D/E/F (21:00, Билбао)

28 юни
5: 2D - 2E (18:00, Копенхаген)
6: 1F - 3A/B/C (21:00, Букурещ)

29 юни
7: 1D - 2F (18:00, Дъблин)
8: 1E - 3A/B/C/D (21:00. Глазгоу)

Четвъртфинали

2 юли
Четвъртфинал 1: победител мач 6 - победител мач 5 (18:00, Санкт Петербург)
Четвъртфинал 2: победител мач 4 - победител мач 2 (21:00, Мюнхен)

3 юли
Четвъртфинал 3: победител мач 1 - победител мач 3 (18:00, Баку )
Четвъртфинал 4: победител мач 8 - победител мач 7 (21:00, Рим )

Полуфинали

6 юли
Полуфинал 1: победител четвъртфинал 1 - победител четвъртфинал 2 (21:00, Лондон)

7 юли
Полуфинал 2: победител четвъртфинал 4 - победител четвъртфинал 3 (21:00, Лондон)

Финал

11 юли
Победител полуфинал 1 - победител полуфинал 2 (21:00, Лондон)
 


Следете ни навсякъде и по всяко време с мобилното приложение на Gong.bg. Можете да го изтеглите от Google Play, App Store и AppGallery.