Финландия постигна поредната важна крачка към сбъдването на голямата мечта за първо класиране на европейски футболни финали. В квалификационна група J тимът на Марку Канерва победи един от преките си конкуренти за второто място в лицето на Армения с класическото 3:0.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута чрез Фредрик Йенсен. Той се възползва от изключителна грешка на арменския страж Арам Айрапетян, който излезе извън вратарското си поле при центриране от ъглов удар, за да улови топката. Преценката му се оказа лоша и той просто с една ръка чукна топката към Йенсен, който от въздуха без много сила изпрати кълбото под гредата – 1:0.

Голямата звезда Теему Пуки успокои скандинавците в 61-та минута след чудесна асистенция на Йоел Похянпало. Футболистът на Байер Леверкузен по чудесен начин изведе тарана отдясно в наказателното поле, а последният запази хладнокръвие и технично прехвърли вратаря – 2:0.

Две минути преди края Пуки за втори път порази мрежата на Армения, а голът беше почти идентичен близнак на предходния. Разликата бе, че извеждащият пас този път дойде от Расмус Шулер, докато Айрапетян отново се оказа надхитрен и прехвърлен – 3:0.

Така тимът защити второто място във временното класиране на група J, където Италия вече си осигури място на Евро 2020. Италианците имат 21 точки след 7 изиграни мача, докато Финландия натрупа 15 след 8 срещи. Класирането за северната страна изглежда изглежда на една ръка разстояние, но ще зависи от резултата на двубоя Гърция-Босна и Херцеговина. Армения има 10 пункта и остава на трета позиция, а Босна също има 10. Грешна стъпка на босненците ще изпрати Финландия само на победа от класирането за финалите.