Дания има 3 успеха на „Уембли“, като за последно удари с 1:0 съвсем наскоро - на 14 октомври 2020 година в мача от Лигата на нациите. Това прави "червения динамит" последният отбор, който си е тръгвал с победа от свещения за Англия стадион.

Споменатият двубой се превърна в кошмар за Гарет Саутгейт и неговите подопечни, най-вече за централния защитник Хари Магуайър. Капитанът на Манчестър Юнайтед бе изгонен с втори жълт картон още в 31-вата минута. Със самия край на мача червен картон бе показан от испанския съдия Хесус Хил Мансано и на десния халфбек на Челси Рийс Джеймс. Победният гол за гостите отбеляза не друг, а Кристиан Ериксен от дузпа в 35-ата минута.

Освен трите победи в 9-те си гостувания в "Храма на футбола", датчаните имат 6 загуби. Като цяло балансът на скандинавците от срещите им, изиграни в английската столица, е 8 успеха и 7 поражения. Изобщо на английска земя те са спечелили 11 от 21 визити.

За още новини четете днешния брой на "Мач Телеграф".