Швейцария победи САЩ с 2:1 в контрола играна в Санкт Гален. Това бе първата проверка на „часовникарите“ по пътя им за UEFA EURO 2020.

Американците стартираха отлично двубоя и още в 5-ата минута откриха резултата, когато Себастиан Летджет бе най-съобразителен в наказателното поле и с изстрел в средата реализира.

Швейцария успя бързо да възстанови равенството пет минути по-късно, когато Силван Видмер подаде към Рикардо Родригес, който от границата на наказателното поле реализира.

До края на първото полувреме САЩ бе по-активният отбор, но в 42-ата минута домакините получиха дузпа, след като Сержиньо Дест игра с ръка в наказателното поле. Зад топката застана Рикардо Родригес, но изстрелът на бранителя премина покрай левия страничен стълб.

В 63-ата минута Стивън Цубер осъществи пълен обрат, реализирайки отблизо.

Следващата контрола на Швейцария е срещу Лихтенщайн на 3 юни, а „часовникарите“ ще стартират UEFA EURO 2020 срещу Уелс на 12 същия месец.