Отборите на Уелс и Швейцария завършиха при резултат 1:1 първата си среща от UEFA EURO 2020. В началото на втората част точен за "кръстоносците" бе Брейл Емболо, но половин час по-късно Кийфър Мур възстанови равенството. В 86-ата минута Марио Гавранович прати топката във вратата на Уорд, но след преглед с ВАР голът му бе отменен заради засада.

Двата състава влязоха предпазливо в срещата и изчакваха своя момент. Възможността за Уелс дойде в 15-ата минута, когато Кийфър Мур опита да изненада Ян Зомер с удар с глава, но швейцарският страж се намеси подобаващо и опази мрежата си.

"Кръстоносците" отвърнаха с опит на Фабиан Шер, който засече центриране от ъглов удар и пробва да промуши топката във вратата на Уорд, но уелският страж се справи.

След половин час игра Уелс получи добра възможност, след като Фабиан Шер извърши нарушение на границата на наказателното поле и възнагради "драконите" с пряк свободен удар. Капитанът на символичните домакини центрира, но никой от съотборниците му не успя да засече топката и тя излезе в аут.

В края на първата част Сеферович отново опита късмета си, но и този негов изстрел бе неточен.

88 снимки

Веднага след подновяването на играта "кръстоносците" поеха инициативата над нея, което даде своя резултат в 49-ата минута. Брейл Емболо успя да засече центриране на Шакири от ъглов удар и с глава да отбележи първото попадение за Швейцария на UEFA EURO 2020.

В 74-ата минута "драконите" отвърнаха на удара. С третия си опит в мача Кийфър Мур успя да разпечата вратата на Ян Зомер. Защитата на Швейцария проспа центрирането на Джоузеф Морел и остави абсолютно сам Мур, който с лекота възстанови равенството.

Пет минути преди края на мача току-що влезлият от пейката Марио Гавранович прати топката в мрежата на Уорд, но за съжаление на всички швейцарци, след преглед с ВАР попадението му бе отменено заради засада.

Така двата състава тръгнаха с равенство на еврошампионата и взеха по точка след първата си среща, а Италия остава фаворитът в Група А.