Чехия победи с 3:1 Албания в последната си проверка преди старта на Евро 2020. Възпитаниците на Ярослав Шилхави играха с настроение и сравнително лесно стигнаха до успеха срещу съперник, който беше амбициран да покаже най-доброто си лице на "Дженерали Арена" в Прага.

Първото чисто положение пропусна Якуб Янкто в 16-ата минута, но секунди по-късно Лукаш Масопуст центрира към Патрик Шик и нападателят на домакините откри резултата. Вратарят Гентиан Селмани беше с основна заслуга албанците да не допуснат други голове до почивката. Те дори изравниха в 42-ата минута след далечен изстрел на Сокол Чикалеши, изненадал Томаш Вацлик.

През второто полувреме чехите продължиха да доминират. В 62-ата минута Селмани отрази силен удар на Шик, а в 68-ата Владимир дарида комбинира с Масопуст и халфът на Славия (Прага) не сбърка. Третият гол беше дело на Ондрей Челустка в 89-ата минута.

Чехия започва участието си на еврофиналите с мач срещу Шотландия на 14 юни.