Отборът на Белгия стигна само до равенство срещу Гърция в приятелска среща преди старта на UEFA EURO 2020. Тимът на селекционера Роберто Мартинес, който е спряган за един от основните претенденти за титлата, направи 1:1 срещу южните ни съседи, в мач, който се игра в Брюксел.

Торган Азар откри за домакините, след като се възползва по най-добрия начин от пас на Яник Караско в 20-ата минута на срещата. През втората част обаче, тимът на Белгия не успя да увеличи преднината си, дори напротив. „Червените дяволи” допунаха изравнително попадение, което се оказа и последното в мача. Георгиос Цавелас се разписа за крайното 1:1 в 66-ата минута.

Белгия се намира в група B на европейските финали в компанията на тимове като Норвегия, Финландия и Русия.

Белгия стартира своята кампания на UEFA EURO 2020 с мач срещу Русия на 12 юни.

Всички двубои от юбилейното издание на европейските финали може да гледате безплатно в Gong.bg!