Отборите на Полша и Австрия не се победиха в двубой от група G от европейските квалификации за Евро 2020, завършвайки при скучновато 0:0 пред публиката във Варшава.

Гостите от родината на Моцарт бяха по-добрия тим през цялата среща. Още в 10-та минута голям шанс се откри пред бившия нападател на Уест Хем Марко Арнаутович, който обаче уцели десния страничен стълб на вратата на Лукаш Фабиански.

Постепенно домакините се активизираха и стигнаха на свой ред до отлично положение след статично положение. След центриране централният защитник Камил Глик се извиси и пласира силен удар, който обаче беше спасен майсторски от стража на Австрия Цицан Станкович.

След почивката положение се отриха пред Арнаутович за гостите и Давид Ковнацки за „дружина полска“, но до гол в една от двете врати така и не се стигна.

По този начин Полша остава на първо място в класирането на група G с актив от 13 точки след 6 мача. Австрия пък остава на трето място с 10 пункта, също след шест изиграни двубои.