Националните отбори на Полша и Русия не успяха да се победят и завършиха наравно при резултат 1:1 в контролна среща, играна във Вроцлав. Голямата звезда на домакините Роберт Левандовски изгледа мача от резервната скамейка, тъй като нападателят доскоро лекуваше контузия и желанието на треньорското ръководство бе той да почине преди важните двубои на предстоящото Европейско първенство.

Иначе и двете попадения в приятелската среща паднаха още през първото полувреме.

Gulliver/GettyImages
34 снимки

„Дружина полска“ поведе с ранен гол още в четвъртата минута, дело на Якуб Швиерчок, който е собственост на Лудогорец.

„Сборная“ обаче успя да изравни чрез Вячеслав Караваев след пас на Александър Головин в 20-ата минута на срещата, а резултатът се запаси такъв и до нейния край.

Следващата проверка на Полша е срещу Исландия на 8 юни, а тимът е в група „Е“ на UEFA EURO 2020 с отборите на Испания, Словакия и Швеция.

Русия пък ще играе срещу България на 5 юни в Москва, а на шампионата на Стария континент е в група „B“ с тимовете на Белгия, Дания и Финландия.