Отборът на Хърватия постигна безпроблемна победа над Унгария в мач от квалификационна група Е за Евро 2020 в Загреб. У дома „шахматистите” разбиха с 3:0 тима на Унгария, който преди този мач заемаше второто място в групата.

Домакините набързо решиха нещата в своя полза, като резултатът бе открит още в 5-ата минута от Лука Модрич.  Халфът открадна топката от бранител на Унгария, който се опита да изведе свой съотборник в центъра на терена, напредна много бързо пробягвайки половината терен и с удар покрай вратаря реализира за 1:0.

Въпреки ранния гол футболистите на Хърватия продължиха да атакуват масирано и да диктуват темпото на игра. В 24-ата минута домакините реализираха втори гол, чийто автор този път бе Бруно Петкович. Той реализира много красиво попадение с пета след пас на Анте Ребич отляво.

ВИЖТЕ СНИМКИ ОТ МАЧА

Петкович окончателно уби интригата в срещата три минути преди почивката, когато дойде и третият гол за хърватите. Иван Перишич получи отдясно и пробва центриране, топката премина през двама играчи на гостите преди да стигне до Петкович, който макар и трудно, успя да я насочи във вратата.

През втората част домакините пропуснаха дузпа чрез Иван Перишич, чийто удар бе спасен от вратаря. Секунди по-късно гостите от Унгария останаха с човек по-малко на терена, след като Ласло Клейнхейслер получи втори жълт картон.

В другия мач от групата Словакия и Уелс не излъчиха победител в двубоя помежду си, завършвайки при резултат 1:1. Гостите поведоха чрез Кийфър Муур през първото полувреме, а през втората част Юрай Куцка изравни за крайното 1:1.

Във временното класиране води Хърватия с 13 точки от шест мача. Втори е тимът на Словакия с 13, трети Унгария с девет, а Уелс е четвърти със седем точки.

В следващия кръг на 13-ти октомври Унгария приема последния тим в групата Азербайджан, докато Хърватия гостува на Уелс.