Белгийският национален отбор по футбол взе втора поредна победа в квалификационната си кампания в група I по пътя към UEFA EURO 2020. Тимът на Роберто Мартинес без много трудности спечели с 2:0 гостуването си срещу Кипър, което беше паметно за капитана Еден Азар.

Голямата звезда на „червените дяволи” изигра своя мач №100 за родината, а на всичкото отгоре го гарнира и с 30-ия си гол за представителния тим. Успехът по категоричен начин качи белгийците на първото място във временното класиране с 6 точки, докато Кипър, Русия, Казахстан и Шотландия имат по 3 след втория кръг в групата.

Белгия много бързо уби всякаква интрига в срещата, защото още преди хронометърът на съдията да отброи първите ѝ двадесет минути гостите имаха аванс от 2 чисти гола.

Еден Азар откри в 10-ата минута след взаимодействие с Миши Батшуай. Звездата на Челси по елегантен начин преодоля вратаря Урко Пардо за 1:0.

В 18-ата беше ред на самия Батшуай да опъне мрежата. Торган Азар, по-малкият брат на Еден, беше човекът, който намери голаджията на Кристъл Палас в наказателното поле, а той в движение отигра безукорно – 2:0.

Оттук до края на срещата интересът на гостите да атакуват постепенно намаляваше с напредването на минутите. В 89-ата те имаха късмет да си тръгнат със „суха” мрежа. Константинос Лайфис не беше никак далеч да реализира след изстрел с глава. Кипърецът засече центриране от пряк свободен удар, а топката почти облиза напречната греда зад Тибо Куртоа.