Националният тим на Белгия си гарантира участие на Евро 2020. Третите в света разгромиха Сан Марино с 9:0 в среща от група I и е на първата позиция в групата с актив от 21 точки.

Категоричният успех срещу най-слабия съперник беше очакван, а възпитаниците на Роберто Мартинес направиха много зрелищен мач и нанизаха 9 гола във вратата на съперника, който не оказа никаква съпротива.

Гостите успяха да опазят мрежата си цели 28 минути, но след това крепостта им рухна.

Ромелу Лукаку откри резултата, а след него до края на мача се разписаха още Насер Чадли, отново Лукаку, Тоби Алдервейрелд, Юри Тилеманс, Кристиан Бентеке, 18-годишният Юри Верхаерен от дузпа и Тимоти Кастан, а съперникът си вкара и един автогол чрез Кристиан Броли.

Русия разби Шотландия с 4:0 и заема второто място в групата с актив от 18 точки. Головете за успеха на "Сборная" над "гайдарите" дойдоха през втората част, а голмайстори станаха Дзюба на два пъти, Оздоев и Головин.

В друг мач от тази група в мач за престиж Кипър победи Казахстан с 2:1 като гост.