Националният отбор на Хърватия не успя да победи този на Армения и двата отбора завършиха наравно при резултат 1:1 в контролна среща, изиграна на стадион „Радник“.

„Шахматистите“ откриха резултата чрез Иван Перишич в 23-ата минута, когато футболистът на Интер бе точен с глава след центриране от корнер. По този начин крилото отпразнува стотния си мач с националната фланелка с гол.

Гостите обаче стигнаха до равенството в 72-ата минута, когато резервата Вбеймар Ангуло се разписа с мощен удар от сериозна дистанция.

В последната си проверка преди UEFA EURO 2020 Хърватия ще срещне Белгия на 6 юни. Армения пък ще изиграе приятелски мач с Швеция на 5 юни.

В друга контрола, която се игра по същото време, Косово победи Сан Марино с разгромното 4:1. Прекрасен мач направи нападателят на Лацио Ведат Муричи, който отбеляза и четирите попадения за косоварите. Той се разписа в 27-ата, 45+1’, 46-ата и в 76ата минута, когато беше точен от дузпа. За първите три попадения му асистира Арбьор Зенели.

За Сан Марино се разписа Давид Томасини пет минути преди края на срещата.