Отборите на Исландия и Албания продължиха третите мачове в група Н за квалификациите към UEFA EURO 2020, а островитяните бяха щастливата селекция след 90-те минути в Рейкявик. Хората на Ерик Хамрен спечелиха с 1:0, а точен бе Йохан Гудмундсон в 22-ата минута.

Исландците реализираха атака през средата, а солова акция на полузащитника през отбраната на Албания завърши с удар по земя, като топката спря във вратата на „орлите”.

Малко по-късно Кари Арнасон овладя топката и стреля опасно, но топката отлетя в аут. В самия край на полувремето Арон Гунарсон претендира за дузпа за Исландия, но реферът не обърна внимание на претенциите му.

Втората част надмощието на исландците продължи, а в 67-ата минута Биркир Бярнасон бе много близо да удвои резултата, но топката прелетя край левия страничен стълб. В самия край на мача Колбейн Сигторсон получи дълбоко подаване и стреля, но вратарят на Албания – Етрит Бериша, направи добро спасяване.

Успехът прати исландците на трето място във временното класиране с шест точки, докато Албания остана четвърти с три пункта. В следващия мач Исландия приема Турция на 11-и юни, а Албания приема Молдова на същата дата.