Отборът на Исландия завърши квалификациите за Евро'2020 с труден успех с 2:1 над последния в групата - Молдова като гост. Тази победа обаче е без значение за малката островна страна, тъй като отборът приключва на трето място и няма да има шанса да повтори фамозния успех от преди 3 години във Франция, когато достигна 1/4-финалите.

Бярнасон даде преднина на гостите в 17-ата минута. При този резултат завърши и първата част на мача.

Второто полувреме започна по-добре за молдовците, които успяха да изравнят в 56-ата минута чрез Милинчеану.

Паритетът обаче не се задържа за дълго и само 4 минути по-късно Гилфи Сигурдсон отново изведе исладците напред.

В 77-ата минута бившият играч на Тотнъм можеше да направи резултата по-изразителен, но пропусна дузпа.

До края на мача гостите имаха още шансове за отбелязване на гол, но не успяха да ги реализират и срещата приключи 2:1 за Исландия.