Националният отбор на Турция победи с 2:0 като гост Андора в последния двубой и за вата тима в евроквалификационния цикъл. Головете за успеха за тима на Сеньол Гюнеш отбеляза Енес Юнал в 17-ата и в 21-ата минута от дузпа.

Резултатът бе открит в 17-ата минута. След дълго разиграване пред наказателното поле на домакините топката бе подадена наляво към Йомер Байрам, който центрира в пеналтерията и вратаря Хосеп Гомеш буксира, но право в тялото на Енес Юнал и кълбото влетя в мрежата.

Три минути след това отново той се разписа от дузпа. Тя бе отсъдена за нарушение именно срещу централния нападател на турците от страна на стража на Андора.

Така южните ни съседи завършват на втора позиция в група Н с актив от 23 точки, на 2 от първия Франция. Андора завършват на пето място с 4 точки.

Футоблистите на Гюнеш вече си бяха резервирали билетите за Евро 2020 след нулевото равенство срещу Исландия в предишния си двубой.