В среща от 30-ия кръг на Висшата лига Нюкасъл направи впечатляващ обрат, побеждавайки Евертън с 3:2, като губеше с 0:2.

"Карамелите" смятаха, че са си оплели кошницата с голове на Калвърт-Люин и Ричарлисон до 32-ата минута, но през втората част с голове на Рондон и два на Айосе Перес в последните 10-ина минути на срещата се стигна до впечатляващия обрат.

След този успех Нюкасъл е на 13-ото място с актив от 34 точки, а съперникът им е на 11-ото с 3 повече.

Лестър усложни повече ситуацията във Фулъм и спечели с 3:1. Тилеманс откри за домакините в 21-ата минута, но Фулъм изравни. Джейми Варди се разписа на два пъти в 78-ата и 86-ата минута, за да оформи крайния резултат. Лестър са на 10-ото място с 38 точки, а Фулъм е в зоната на изпадащите със 17.

Друг тим в опасната зона Кардиф победи Уест Хем с 2:0 с попадения на Жуниор Хойлет и Виктор Камараса. Кардиф е с 25 точки, а "чуковете" са на 9-ото място с 39.

Борнемут надви опашкаря Хъдърсфийлд с 2:0 и е на 12-ото място в класирането.