Нотингам Форест постигна своето при визитата си на Саутхемптън и постигна първа победа през сезона, взимайки успеха с минималното 1:0 на „Сейнт Мерис“. Единственото попадение на южния бряг на Острова падна в 70-ата минута, когато Морган Гибс-Уайт се пребори отлично в наказателното поле на „светците“ и зарадва Нуно Ешпирито Санто и отбора си.

Иначе, Форест имаше предимство в играта си в хода на двубоя, докато Саутхемптън разчиташе главно на контранападения, които обаче не донесоха успех за тима, воден от Ръсел Мартин.

Победата прати Нотингам на четвъртото място във временното класиране и тимът вече е с четири точки. Саутхемптън е 16-и с нулев точков актив след два изиграни мача след втората минимална загуба през сезона. В следващия рунд Саутхемптън ще гостува на Брентфорд в столицата, докато Нотингам ще приеме Уулвърхемптън.

Първата голяма ситуация на южния бряг беше на сметката на гостите, след като юношата на Ливърпул Неко Уилиямс получи извеждащо двойно подаване и стреля от малък ъгъл, но МакКарти изби с крак. Нотингам продължи да владее по-трайно топката, докато домакините пробваха да атакуват на контраакции. Четвърт час след началото Ола Аина центрира отляво към Крис Ууд, а нападателят на "светците" стреля с глава, но Матс Селс спаси.

Guilliver/GettyImages
35 снимки

Форест засили постепенно натиска си и в 34-ата минута стигна до опасност, след като Крис Ууд получи вдясно след корнер и центрира остро, но Никола Миленкович не успя да прати топката в опразнената домакинска врата.

"Светците" започнаха доста дейно второто полвуреме и коренно промениха стила на игра. В първите 10 минути на южния бряг те владееха топката в 90% от моментите, а в 56-ата отбраната на Нотингам блокира удар по диагонала от Кайл Уокър-Питърс отляво. В 63-ата минута Алекс МакКарти действа великолепно и спаси остър удар от Антони Еланга от Форест.

Двадесет минути преди края на редовното време Нотингам Форест устоя на агресивното поведение на терена от Саутхемптън и гостите се разпсиаха. Топката беше центрира в накателното на "светците" и след проедица от рикошети, то топката се озова на главата на Морган Гибс-Уайт. Той стреля с глава, но пред вратаря Юкинари Сугавара изчисти. Азиатецът обаче върна кълбото прави у Гибс-Уайт, който отблизо се разписа - 1:0 за Нотингам.

FT / САУТХЕМПТЪН - НОТИНГАМ ФОРЕСТ 0:1

0:1 Гибс-Уайт 70'

Рефер: Самюел Барът

Стадион: "Сейнт Мерис" (Саутхемптън, Англия)

Саутхемптън: Алекс МакКарти, Юкинари Сугавара, Тейлър Харууд-Белис, Ян Беднарек, Джак Стивънс, Кайл Уокър-Питърс, Уил Смолбоун, Джош Арибо, Бен Бреретон Диас, Адам Армстрог

Нотингам: Матс Селс, Мурийо, Ибрахим Сангаре, Неко Уилиямс, Елиът Андерсон, Морган Гибс-Уайт, Крис Ууд, Калъм Хъдсън-Одой, Антони Еланга, Никола Миленкович, Ола Аина