Манчестър Сити победи с 2:0 на своя "Етихад" срещу Брентфорд в среща от 24-ия кръг на английската Висша лига. Попаденията отбелязаха Рияд Марез от дузпа в 40-ата минута и Кевин Де Бройне в 69-ата.

"Гражданите" са първи във временното класиране с актив от 60 точки вече, на цели 12 от преследвача Ливърпул, който е с два двубоя по-малко. "Пчеличките" от своя страна остават на 14-а позиция с 23 пункта - 7 над опасната зона, където е Норич.

Gulliver/GettyImages
38 снимки

Първите минути не предложиха нещо интересно, докато в 10-ата минута Де Бройне пусна тънък пас към Стърлинг, но английският национал не успя да намери никой от връхлитащите си съотборници около точката на дузпата. В следващите минути Сити владееше топката в пъти повече от своя съперник, който стигна до опасна атака в 20-ата минута, завършила с хубав удар на Йенсен. Веднага след спасяването на Едерсон, се оказа, че има засада на футболист на гостите.

След около половин час игра, центриране на Марез малко случайно преодолоя няколко играчи на Брентфорд, но Рая пресече топката пред очите на Стърлинг. Две минути след това Стърлинг се оказа на чудесна позиция само на няколко метра от вратата на гостите, но акробатичното му изпълнение бе много неточно. Още две минути след това Диаш насочи добре с глава към Лапорт, но и испанецът не сполучи с опита си.

Малко преди да изминат 40 минути, Брентфорд не успя да изнесе добре топката, Стърлинг се възползва и отне, след което бе съборен в наказателното поле. Марез реализира отсъдената дузпа и даде преднина на шампиона на Англия.

Второто полувреме започна доста мудно, точно както и първото. Удар на Ониека отблизо, четвърт час след началото на частта не затрудни особено Едерсон. Малко след това и Кансело отчете точен удар, но нищо повече.

В 69-ата минута вратарят на гостите Давид Рая допусна непростима грешка при разиграване и прати топката на крака на Стърлинг, впоследствие стражът отрази удара на англичанина, но при добавката Де Бройне бе безпощаден.

FT / Манчестър Сити - Брентфорд 2:0

1:0 Рияд Марез 40`(д)

2:0 Кевин Де Бройне 69`

Манчестър Сити: Едерсон, Жоао Кансело, Рубен Диас, Джон Стоунс, Аймерик Лапорт, Бернардо Силва, Родри, Кевин Де Бройне, Рахийм Стърлинг, Рияд Марез(66` - Джак Грийлиш), Фил Фодън

Мениджър: Хосеп Гуардиола

Брентфорд: Давид Рая, Кристофър Айер, Понтус Янсон, Итън Пинок, Мадс Расмусен, Матиас Йенсен, Кристиян Норгаард, Франк Ониека, Рико Хенри, Серхи Каньос(62` - Джошуа Да Силва), Саман Годос(62` - Браян Мбемо)

Мениджър: Томас Франк