Ман Сити подпечата успеха си срещу Тотнъм буквално в самия край на двубоя, след като в 90-ата минута Фодън намери Жереми Доку с диагонален пас на левия фланг, влезе в наказателното поле, финтира Поро, който пък го препъна и белгиецът падна на тревата. Съдията Крис Кавана не се поколеба и посочи бялата точка – дузпа за гостите. С изпълнението се зае Халанд, който с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Викарио, който пък се хвърли в другата посока – 0:2. Това бе 27-и гол за норвежеца в първенството, а спокойно вече Манчестър Сити държеше титлата в свои ръце, като се нуждае от победа в последния кръг в неделя, за да си подпечата четвъртата поредна корона във Висшата лига, без значение какво ще направи Арсенал.