Челси постигна изключително ценна победа при визитата си на Брайтън с 2:1 в борбата на лондончани за място в групите на Лига Европа.

Guilliver/GettyImages
30 снимки

Коул Палмър поведе столичани напред в резултата след 34 минути игра, а Кристофър Нкунку напомни за формата си с головете още от периода му в РБ Лайпциг с попадение на препълнения „АмЕкс“ в южната част на Англия.

Две минути преди края Рийс Джеймс беше изгонен, а в седмата минута от добавеното време Дани Уелбек върна един гол за „чайките“, за да оформи крайния резултат.

Победата прати Челси на шестото място, като тимът е в серия от четири поредни успеха в елита на Англия с 60 точки, три пред Нюкасъл и Манчестър Юнайтед, които са зад „сините“. Именно тези два отбора играха в същото време, като „червените дяволи“ взеха победата у дома с 3:2 и на практика дадоха предимство на Челси за по-предното място в класирането в Англия. Брайтън пък остана на 10-ото място с 48 точки.

В следващия кръг Челси приема Борнемут у дома, докато „чайките“ ще посрещнат Манчестър Юнайтед.