Спартак Плевен нанесе първа загуба на Монтана през сезона, след като го победи с резултат 2:1 в първи мач от десетия кръг на Втора лига. В 27-ата Преслав Антонов откри резултата с отличен удар с глава, а Даниел Стоянов удвои седем минути по-късно. В четвъртата минута от добавеното време на мача Виктор Добрев върна едно попадение за гостите, но за нещо повече нямаше време.

Тимът на Танчо Калпаков трябва да съжалява много а загубата, след като в 22-ата минута Илия Русинов удари напречната греда от бялата точка. Плевенчани пък се възпозваха максимално от своите възмъжности, особено през първата част, а след почивката удариха греда и изпуснаха едно добро положение.

С този успех Спартак Плевен събра 13 точки на деветата позиция, а Монтана допусна първо поражение след пет победи и четири равенства, като остава четвърти с 19 пункта. В следващия кръг "сините" гостуват на Янтра Габрово, докато приема Несебър.

КЛАСИРАНЕ ВЪВ ВТОРА ЛИГА / ПРОГРАМА / РЕЗУЛТАТИ

Гостите от Монтана опитаха да наложат натиск в първите минути, но така и не успя да затрудни сериозно вратаря Боян Дишков. В 13-ата минута Илия Русинов пробва директен изстрел от свободен удар от сериозна дистанция, но над вратата на домакините.

Още преди да е изтекла същата минута Спартак Плевен отправи първите два точни удара и можеше да открие резултата. Преслав Георгиев шутира от дистанция, но Васил Симеонов изби. Топката, обаче, попадна в Преслав Антонов отляво в наказателното поле, който стреля също точно, но този път стражът на Монтана улови.

В 21-ата минута Монтана получи право да изпълни дузпа, след като Иван Бакалски препъна Илия Русинов отдясно в наказателното поле и главният съдия посочи бялата точка. С изпълнението се зае потърпевшия Русинов, който стреля силно, но право в напречната греда. Кълбото отскочи от нея, а след това вратарят Боян Дишков не успя да избие по най-добрия начин и Антон Тунгаров опита прехвърлящ удар. На точното място, обаче, бе Димитър Калчев, който изчисти кълбото пред голлинията.

Шест минути по-късно, обаче, домакините от Плевен поведоха с една от първите си възможности за попадение. Слав Петков даде страхотен пас по въздуха към Преслав Антонов, който се извиси над Борислав Вакадинов и с прекрасен удар с глава отклони топката от границата на наказателното поле, за да прехвърли вратаря Симеонов – 1:0.​

Спартак Плевен удвои аванса си в 34-ата минута, отново след гол с глава. За втори път Слав Петков беше асистент, като този път центрира от свободен удар към границата на вратарското поле, където Даниел Стоянов се вклини между Денис Динев и Галин Минков, за да нанесе точен изстрел с глава в долния десен ъгъл на Симеонов – 2:0.​

На почивката Танчо Калпаков направи смяна в своя тим, като пусна в игра Димитър Буров на мястото на Денис Динев.

Шест минути след старта на втората част Спартак Плевен беше близо до трето попадение. Преслав Георгиев получи на центъра и бе фаулиран от Уилфред Раймонд, но продължи рейда си по десния фланг, а съдията пусна добър авантаж. Георгиев напредна към наказателното поле и центрира, като се получи рикошет в крака на Реймонд, а на първа греда защитникът на Монтана Никола Борисов изпревари Христиан Петков и насочи топката с глава към собствената си врата, но само лявата греда на Симеонов попречи на това бранителя да си отбележи злощастен автогол.

В 54-ата минута Димитър Буров центрира отляво в наказателното поле на домакините, а на първа греда Филип Ежике изпревари Даниел Стоянов и стреля с глава, но в аут. Три минути след това отново се откри възможност за Ежике да шутира отдясно в пеналтерята, но го направи много неточно.

В 62-ата минута Спартак пропусна да реши всичко в двубоя с трето попадение. Капитанът Васил Шопов изведе отлично Преслав Антонов, който напредна и влезе отляво в наказателното поле, но се забави с удара и Галин Минков го застигна, за да блокира изстрела му.

Пет минути по-късно и Монтана пропусна страхотен шанс да се върне в мача. Филип Ежике беше изведен прекрасно в половината на домакините и с второто докосване си отвори пространство да надбяга Даниел Стоянов, след което влезе отдясно в наказателното поле и стреля ниско по диагонала към далечния ъгъл, но покрай дясната греда на Дишокв в аут.

Домакините държаха контрола върху двубоя, а гостите чак в последната 90-ата минута създадоха отлична многоходова атака отляво, която завърши с удар пред дъгата на наказателното поле на Стефан Каменов, но твърде неточно.

В четвъртата от петте добавени минути Монтана все пак успя да върне едно попадение. Даниел Кабанелас получи на левия фланг и центрира в наказателното поле, където Иван Бакалски леко докосна топката с глава и не успя да я изчисти, а зад него резервата Виктор Добрев изскочи от втора позиция и с глава прати кълбото от няколко метра във вратата за 2:1.

До края, обаче, нямаше време за нещо повече и гостите трябваше да се примирят с първата си загуба през сезона.

FT  | СПАРТАК ПЛЕВЕН – МОНТАНА  2:1

1:0 Преслав Антонов 27'

2:0 Даниел Стоянов 34'

2:1 Виктор Добрев 90+4'