Локомотив Горна Оряховица извоюва важна победа в регионалното дерби срещу Етър, завършило с 1:0. Мачът бе изпълнен с напрежение и оспорвани моменти, като и двата отбора създадоха опасни положения. В 54-ата минута Никола Колев стреля мощно от далечно разстояние, но вратарят на Етър блесна с отлично спасяване. В отговор, удар на Етър срещна напречната греда. Победното попадение дойде след великолепен далечен удар на Георги Колев, който прати топката в горния десен ъгъл на вратата. Локомотив имаше шанс да удвои преднината, но Дилан Абе пропусна сам срещу вратаря. Етър също имаше възможности за изравняване, но стражът на Локомотив показа класа и запази мрежата си суха.

Срещата започна с ефектно пирошоу от феновете на домакините, а на терена с равностойна игра и много битка в средата на терена от двата отбора.

Първата сериозна възможност за гол в мача дойде в 26 минута, когато гостите създадоха опасна атака. Мартин Николов показа отличен поглед върху играта, изведе хитро Айкут Рамадан зад отбраната на домакините и постави нападателя в отлична позиция за гол. Въпреки това, вратарят на Локомотив, Венцислав Димитров, реагира бързо и успя да предотврати опасността, като запази резултата непроменен.

Първият точен удар в мача за Локомотив Горна Оряховица дойде в 34 минута след бърза контраатака на домакините. Играчите на Локомотив организираха бързо нападение, което завърши с удар към вратата на Етър, но стражът на гостите, Ангел Мартинов, беше на мястото си и безпроблемно улови топката.

Локомотив Горна Оряховица беше близо до откриване на резултата в продължението на първото полувреме. След опасна атака, Стефан Митев се озова в добра позиция за удар, но защитникът на Етър, Георги Александров, показа отличен рефлекс и застана на пътя на топката, като блокира удара. В последните секунди на полувремето, Дидис Пита от Етър получи възможност да стреля от наказателното поле, но ударът му беше неточен и топката излезе в тъч, като резултатът остана непроменен.

В 54-ата минута Никола Колев от Локомотив Горна Оряховица отправи впечатляващ удар от далечно разстояние, който изглеждаше опасен за вратата на Етър. Вратарят на гостите, Ангел Мартинов, реагира блестящо, като успя да отрази топката с впечатляващо спасяване, избивайки я над гредата и предотвратявайки сигурен гол за домакините.

Отговорът на Етър не закъсня и само 2 минути по-късно след мощен удар на играч на гостите, топката се насочи опасно към вратата, но за късмет на Локомотив, тя срещна напречната греда.

Локомотив Горна Оряховица откри резултата в 67 минута с впечатляващо попадение, което спокойно може да се нарече най-красивото от началото на сезона във Втора лига. Георги Колев порази вратата на Етър с невероятен далечен удар, който влетя в горния десен ъгъл, оставяйки стража на гостите без никакви шансове за реакция.

В 83 минута Дилан Абе беше близо до удвояване на преднината за Локомотив Горна Оряховица, след като се озова в добра позиция за удар. Въпреки това, опитът му премина на сантиметри встрани от вратата, оставяйки резултата непроменен.

Николай Янков от Етър получи отличен шанс да изравни резултата в продължението, след като се озова сам срещу вратаря на Локомотив Горна Оряховица. Въпреки това, стражът на домакините Венцислав Димитров показа хладнокръвие и успя да спаси опасния удар, запазвайки преднината на своя отбор.

След страхотен пас на Георги Колев, Дилан Абе се озова сам срещу вратаря на Етър. Въпреки отличната позиция, Абе не успя да се възползва и да отбележи, пропускайки златна възможност да увеличи преднината на Локомотив Горна Оряховица. Вратарят на гостите отново се намеси решаващо.

FT Локомотив ГО - Етър 1:0

1:0 Георги Колев 67'

Рефер: Станимир Тренчев

Стадион: Градски стадион, Горна Оряховица