Отборите на Монтана и Пирин не успяха да излъчат победител в дербито на върха във Втора лига. Двубоят на стадион „Огоста” в Монтана завърши при резултат 1:1, като гостите успяха да изравнят резултата в добавеното време на срещата.

Монтана поведе с гол на Димитър Буров от дузпа през първата част, но Александър Дюлгеров изравни за Пирин с попадение в продълженията на двубоя.

Така разликата между двата тима на върха остана четири точки в полза на благоевградчани.

След равностойни първи минути на срещата в Монанта, домакините стигнаха до дузпа, която бе отсъдена за безспорна игра с ръка на ветерана Николай Бодуров. Опитният футболист сгреши фатално, след като не успя да овладее топката, която Запро Динев се опита да изчисти. Бодуров игра откровено с ръка, а за рефера Тодор Киров не остана нищо друго, освен да посочи бялата точка.

С изпълнението на наказателния удар се нагърби Димитър Буров, който не сгреши и даде преднина на своя тим.

В 28-ата минута домакините стигнаха до свободен удар пред наказателното поле на „орлетата”. След последвалото разиграване и удар към вратата на Приин, топката бе избита в ъглов удар, който обаче не донесе опасност за Краси Костов.

Въпреки очакванията за сериозно дерби, двата тима по-скоро разочароваха с представянето си до края на първото полувреме. Играта се водеше предимно в центъра на терена, като чистите голови положения откровено липсваха.

Втората част започна по-настоятелно за домакините, които още в първите минути стигнаха до хубав удар на Уилфред Коуакоу, който обаче премина покрай вратата.

Постепенно играта се накъса още повече заради зачестилите нарушения от страна на играчите на двата тима. Главният рефер бе принуден да покаже няколко жълти картона, въпреки че позволи по-свободна игра.

Седем минути преди края на редовното време домакините можеха да решат всичко в срещата с втори гол, но уникален пропуск направи появилият се през втората част Владислав Цеков. След като отбраната на гостите се пропука за пореден път, Илия Русинов получи отдясно и центрира много добре към Цеков. Той стреля от въздуха, но въпреки близката дистанция до вратата, не успя да намери очертанията ѝ.

Развръзката в срещата дойде в нейното продължение, когато гостите стигнаха до заветния гол. След дълго подаване от фал, бранител на Пирин успя да отклони топката към непокрития Александър Дюлгеров, който с мощен шут успя да проази целта за 1:1, като този резултат се оказа и крайния в срещата.

FT МОНТАНА – ПИРИН 1:1

1:0 Буров 19', 1:1 Дюлгеров 90'