Първа лига се оттегля в кратка почивка, заради паузата за националните отбори. Преди това обаче, да си припомним какво ни поднесе 11-ят кръг в елита на България.

Най-забележителното събитие разбира се бе прекъснатата победна серия на ЦСКА, намерила своя финал във Велико Търново, срещу Етър.

Цели шест гола пък паднаха в поредния опит на Витоша Бистрица за първа победа в Първа лига - но със злочест край.

Лудогорец и Левски се поздравиха с малки, но резонни победи срещу корави противници - Берое и Черно море.

Успехът изкачи разградчани отново на първото място в класирането, след грешката на ЦСКА срещу Етър.

Скандалите се оказаха в Стара Загора, защото кръг без скандали не е кръг, нали?! Илиан Илиев бе в центъра им този път, след 1:1 срещу Славия и ужасяващи съдийски грешки.

Какво казва класирането в Първа лига след 11 кръга?

По реда на нещата:

Локомотив Пд - Септември София 1:0

Технически проблеми спряха Локо Пд – Септември

Феновете на Локо Пд с обидни транспаранти към ръководството

Локомотив Пловдив пое глътка въздух, побеждавайки тима на Септември София с 1:0 в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Единствения гол в срещата бе дело на Веселин Марчев през втората част. За тима на домакините се завърна Дани Кики, който започна мача като титуляр, но бе заменен през вторите 45 минути. С тази победа Локомотив прекъсна негативната си серия от три поредни поражения, последното от които бе в дербито с Ботев - 0:3.

Играч на мача: Веселин Марчев

Войнов: Най-важното са трите точки

Митов: Не съм доволен от хората напред

Верея - Славия 1:1

Верея и Славия не излъчиха победител, завършвайки 1:1 в двубой от 11-ия кръг на Първа лига.

Славия откри резултата в 17-ата минута чрез Ивайло Димитров, но домакините изравниха чрез Меди Фенуш.

Попадение на Домовчийски в края на полувремето беше отменено поради несъществуваща засада.

Фрапантна грешка на съдиите в ущърб на Верея

Заради протести срещу реферските отсъждания наставникът на домакините Илиан Илиев беше изгонен.

Верея пуска жалба срещу съдиите

Играч на мача: Ивайло Димитров

Загорчич: Дано съдиите не грешат нарочно

Бенгюзов попита: За какво са съдиите зад вратите?

Бесният Илиан Илиев: Ставров е камикадзе

Етър - ЦСКА 2:2

В двубой от 11-ия кръг на Първа лига Етър и ЦСКА завършиха 2:2 пред 10 000 зрители на стадион "Ивайло" в старопрестолния град.

За гостите от София точен на два пъти беше Каранга, а за домакините точни бяха Бадара и автогол на Пинто.

Това сложи край на серия от 8 поредни победи за ЦСКА в шампионата.

Фернандо Каранга продължава да е повече от убедителен лидер в класацията на голмайсторите в Първа лига вече с 12 попадения на сметката - двойно повече от преследвачите му.

Играч на мача: Фернандо Каранга

Стамен Белчев: Надявам се равенството да ни подейства отрезвително

Генчев след хикса с ЦСКА: Игрово можем повече

Витоша - Ботев 2:4

Ботев Пловдив победи Витоша Бистрица като гост с 4:2 в мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Пловдивчани стигнаха до успеха в добавеното време на двубоя. За "канарчетата" точни бяха Виана на два пъти, Стивън Петков и Лазар Марин, а за домакините реализираха Пеев от дузпа и Цанков.

Срещата вървеше към закономерно равенство 2:2, когато Ндонгала даде перфектен пас отляво на Стивън Петков и той матира Василев в добавеното време на срещата. Минута след като влезе в игра Марин фиксира крайното 4:2, за да донесе трите точки на Ботев.

Витоша остава единственият отбор в първенството без победа до момента.

Играч на мача: Фернандо Виана

Росен Кирилов: Не ни достигна още малко увереност

Дунав - Пирин 0:0

Дунав не успя да преодолее гостуващия Пирин и завърши мача от 11-ия кръг при 0:0.

Домакинската форма на игралия в Лига Европа през изминалото лято тим е доста отчайваща и в Русе Дунав остава с една единствена победа над опашкаря Витоша.

Пирин се възползва от ниското ниво на Дунава, макар че "орлетата"  бяха силно обезкръвени за този мач.

Играч на мача: Благой Макенджиев

Людмил Киров: Срещу децата на Радуканов си е чиста загуба на 2 точки

Радуканов потвърди за финансови затруднения

Левски - Черно море 1:0

Левски победи Черно море с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на Първа лига, след точен удар на Яблонски в 13-ата минута на срещата. Черно море пропусна дузпа в 10-ата минута, след като Георги Илиев стреля в ръцете на Митрев.

При дебюта на Емануел Луканов "моряците" не успяха да победят у дома Етър, а Левски също ще търси завръщане на победния път, след като направиха 0:0 в Стара Загора при гостуването си на Берое.

Това беше и 119-ти шампионатен мач за Левски на Роман Прохазка, с което той оглавява класацията при чужденците с най-много мачове за "сините" в първенството.

Играч на мача: Давид Яблонски

Делио Роси: Трябва да подобрим нещата в завършващата фаза

Луканов: Биха ни с един корнер

Лудогорец - Берое 2:0

Лудогорец се наложи с 2:0 над Берое в последния мач от 11-ия кръг на Първа лига.

Марселиньо откри резултата в 23-ата след груба грешка на Павел Виданов в защита, а Джоди Лукоки удвои преднината на "орлите" в 86-ата минута на срещата.

След успеха над старозагорци възпитаниците на Димитър Димитров отново се нарежда на лидерската позиция в класирането с актив от 27 точки. На второ място е ЦСКА с 26, а Левски е на третата позиция с 21.

Играч на мача: Марселиньо

Марселиньо: Важно е да продължим в Лига Европа

Димитър Димитров: Заслужена победа срещу един от най-стойностните отбори

Александър Томаш: Не бяхме сметнали, че сами ще си вкараме гол