Ботев Враца започна пролетния дял в Първа лига с успех. Момчетата на Сашо Ангелов надиграха Витоша Бистрица с 1:0 в среща от 21-ия кръг на шампионата.

Единственото попадение в срещата падна малко след изтичането на 1 час игра, като негов автор бе Валери Домовчийски, след прекрасна комбинация в предни позиции. Това бе първият мач за врачани след раздялата с Валери Божинов, който премина в Левски.

......................................................................

Ботев Враца - Витоша Бистрица 1:0

1:0 Валери Домовчийски 61'

Ботев Враца завърши срещата с 10 души, след като в края на срещата Ивайло Михайлов получи втори жълт картон.

След този успех Ботев Враца вече е 8-ми с 27 точки, докато Витоша Бистрица е 11-ти с 20 пункта.

Първата част не се запомни с кой знае колко любопитни моменти. В 20-ата минута Валери Домовчийски получи пас зад защитата на Витоша и намери вратата с премерен удар. В 42-ата минута Лъчезар Котев стреля от дистанция, но топката излезе в аут.

Втората част започна в бавното темпо на първата. Малко след изтичането на един час игра, когато Домовчийски откри резултата. Бившият играч на Левски завърши с прецизен изстрел с левия крак чудесна многоходова акция отляво на домакините.

До края съперникът не успя да предложи почти нищо, а пред домакините се откриха още няколко положения. В 69-ата минута Петър Атанасов пробва рефлекса на стража Християн Василев от воле, но последният отби в ъглов удар.

В 80-ата минута Атанасов отново докосна гола, но отново Василев спаси мрежата си. Този път вратарят отрази изстрела с крак. В последната минута от редовното време от игра бе изгонен Ивайло Михайлов от тима на врачани.

Стартовите състави на двата отбора:

Ботев Враца: Костов, Васев, Домовчийски, Керчев, Генов, Стоев, Михайлов, Миланов, Апостолов, Иванов, Атанасов

Треньор: Сашо Ангелов

Витоша Бистрица: Василев, Гьонов, Кутев, Садула, Милчев, Купенов, Котев, Лазаров, Попев, Милев, Христов

Треньор: Росен Кирилов

Главен съдия: Ивайло Стоянов

Стадион: Христо Ботев, Враца