Черно море победи Левски с 1:0 в мача от 26-ия кръг на Първа професионална лига и така прекъсна серията от седем поредни шампионатни загуби срещу този съперник. Единственият гол в срещата падна през втората част и бе дело на Александър Цветков. Това бе негово трето попадение в мрежата на тима от „Георги Аспарухов“ през настоящия сезон, като прибавим и двете, които отбеляза срещу „сините“ за Купата. Същевременно Левски продължи без победа при гостуванията си през пролетта.

С успеха „моряците“ се бетонираха на четвъртото място с 43 точки преди началото на плейофите. Левски е втори с 51 пункта.

Възпитаниците на Николай Митов не можаха да завършат срещата в пълен състав. Давид Яблонски бе изгонен с директен червен картон в края на двубоя.

Първото полувреме премина с лек превес за Левски. Едно от най-чистите положения през първата част бе в полза на гостите, но удар на останалия сам срещу вратаря Бабатунде Адениджи бе спасен от Емил Михайлов. След това и двата тима имаха претенции за дузпи, но и в двата случая реферът Станислав Тодоров остана безмълвен.

След първия съдийски сигнал играта бе сравнително спокойна, като двата състава стигнаха до някои статични положения. В 13-ата минута столичани организираха нелоша атака. Божидар Краев комбинира с Бабатунде Адениджи. Нападателят навлезе в наказателното поле, опита да върне към юношата на „сините“, но бранител на домакините пресече. Пет минути след това Иван Коконов напредна отляво, опита коварно центриране, но топката излезе в аут. Минута след това същият играч притесни бранителите от столицата, но Николай Кръстев излезе и осуети опасността. В 25-ата минута Прохазка свали добре центрирана отляво топка. Тя попадна във Франсис Нар, който продължи към Георги Костадинов. Последният се обърна и стреля, но топката мина на малко разстояние встрани от левия горен ъгъл на вратата на Михайлов. Три минути по-късно софиянци претендираха за дузпа. Антон Огнянов намери отляво Божидар Краев. Юношата на „сините“ пое умело пред дъгата на наказателното поле, овладя и тръгна да навлиза в пеналта. Мишо Венков препречи пътя му, а Краев падна. Гостите протестираха за посочване на бялата точка, но Станислав Тодоров прецени, че няма основания да го стори и даде знак играта да продължи.

Левски пропиля страхотен шанс в 35-ата минута. Адениджи се възползва от грешка на Пламен Николов, отне топката пред наказателното поле, поведе си и излезе сам срещу Емил Михайлов. Нападателят опита да прехвърли стража на домакините, но ударът му не бе достатъчно добър и вратарят успя да улови.

Тимът от морската ни столица имаше претенции за отсъждане на 11-метров наказателен удар в 40-ата минута. Пируло тръгна на скорост отдясно, достигна до границата на наказателното поле и центрира. Давид Яблонски се хвърли да чисти, като топката срещна ръката на чеха. Не последва обаче отсъждане на Станислав Тодоров, въпреки емоционалните протести от страна на щаба на домакините.

Първата по-интересна ситуация през втората част бе в полза на Левски. В 55-ата минута Бабатунде Адениджи напредна уверено отдясно и комбинира с Божидар Краев. Последният от пеналта отправи изстрел, който обаче бе уловен от Емил Михайлов.

Дойдоха добри минути за момчетата на Гонзо, като в 59-ата след центриране от фаул отдясно, Марек Кузма отклони към Александър Цветков, който чакаше при далечната греда. Той стреля от малък ъгъл, но не намери целта. В 68-ата минута варненци излязоха напред в резултата. Александър Цветков получи отдясно, навлезе в наказателното поле, където бе пресрещнат от Сърджан Лукин. Бранителят на Левски допусна грешка, като не изчисти и така позволи на футболиста на Черно море да го преодолее. Цветков си поведе и когато всички очакваха да подаде на свой съотборник, той изненадващо се завъртя и стреля, пращайки топката зад Николай Кръстев – 1:0. Малко след това домакините имаха нова добра възможност. В 71-ата минута Марек Кузма изведе появилия се като резерва Борислав Балджийски. Той се откъсна и шутира, но Николай Кръстев демонстрира класа и отрази.

Левски отвърна в 74-ата минута, когато Антонио Аниете напредна отляво и центрира в наказателното поле. Там Адениджи игра с глава, но изкара топката над напречната греда.

В 87-ата минута Левски остана с човек по-малко. След съприкосновение между Давид Яблонски и Стефан Станчев, чехът леко ритна футболиста на домакините, а Станислав Тодоров го изгони.

До края момчетата на Николай Митов имаха още две нелоши положения. В 89-ата минута след центриране отдясно Франсис Нар остана под топката, с нея игра Михайлов, който отби. Така Антонио Аниете стреля, но бранител пресече. В продължението Краев пусна добър пас към испанския си колега, той стреля, но Михайлов отрази и в тази ситуация.