Ботев Пловдив спечели с 3:1 домакинството си на Славия от 32-ия кръг от група „А“ на втората осмица на Първа лига, въпреки това „канарчетата“ останаха на второто място в групата, тъй като Верея спечели с 3:2 гостуването си на Монтана.

Ботев тотално надигра своя съперник през първите 45 минути.

Ботев имаше надмощие в срещата още от самото начало. В 7-та минута Фернандо Виана подаде отлично към Антонио Вутов, който стреля триково с пета, но на сантиметри встрани от десния стълб на вратата на Стергиакис.

Ботев поведе с 1:0 в 9-та минута, когато Фернандо Виана подаде към Антонио Вутов, който изведе Фелипе Бризола сам срещу Стергиакис и бразилецът не пропусна да вкара.

Стергиакис получи контузия в опита да спаси удара на Бризола, след което получи медицинска помощ, но стана ясно, че няма да може да продължи участието си в срещата и бе сменен в 13-та минута от Марио Кирев.

Ботев успя да удвои своята преднина в 15-та минута, когато Фернандо Виана се пребори за топката, след което с много хубав удар от около 21 метра я изпрати във вратата на Марио Кирев.

Омар Косоко получи добър пас в наказателното поле на Славия в 34-та минута, след което стреля, но слабо и право в ръцете на Кирев.

Ботев вкара трети гол в 39-та минута, когато Марио Кирев допусна много груба грешка и Виана му отне топката. След това бразилецът подаде към Омар Косоко, който с удар от дистанция вкара в опразнената врата.

Божидар Васев отправи хубав удар от дистанция в 44-та минута, но не успя да намери очертанията на вратата на Георги Георгиев и топката излезе в аут.

През второто полувреме пловдивчани намалиха оборотите.

Славия можеше да намали изоставането си в 66-та минута, когато Божидар Васев пусна отличен извеждащ пас към Наско Милев, който изскочи сам срещу Георгиев и стреля, но вратарят на Ботев успя да избие в корнер.

Славия все пак стигна до почетно попадение в срещата в 68-та минута. Божидар Васев центрира в наказателното поле на Ботев, където Фернандо Виана не успя да избие топката с глава, а след това тя рикошира в главата на Радослав Апостолов и влетя във вратата на Георги Георгиев.

До края на срещата футболистите на Ботев контролираха срещата, но стигнаха само до няколко далечни удара на Тодор Неделев и Фернандо Виана, които не намериха целта.

След този мач Ботев завърши групата с 44 точки и остава на второ място след Верея, който е с 45. Ботев ще играе срещу победителя от група „Б“ в плейофа за седмото място в първа лига. Славия ще играе срещу Локомотив Горна Оряховица в борбата за оцеляване в Първа лига.

Ботев: 22. Георги Георгиев – 26. Радослав Апостолов, 4. Виктор Генев, 5. Кристиан Димитров, 25. Крум Стоянов – 10. Серкан Юсеин, 17. Лъчезар Балтанов – 20. Омар Косоко, 7. Фелипе Бризола, 39. Антонио Вутов – 9. Фернандо Виана

Славия: 32. Антониос Стергиакис – 18. Данил Майков, 4. Андреа Христов, 6. Александър Бранеков, 11. Георги Пашов – 27. Емил Мартинов, 17. Стефан Велев – 14. Ивайло Димитров, 10. Янис Карабельов, 8. Божидар Васев – 7. Наско Милев