Националният отбор на България по футбол излиза срещу Люксембург в мач от Лига С на УЕФА Лига на нациите. Резултатът към този момент е 0:0.

--

startphoto.bg
54 снимки

По време на химна в един от секторите беше разпънат транспарант "Груев, с теб сме!", който беше в подкрепа на халфа на Лийдс Юнайтед, който претърпя операция на коляното преди броени дни и ще бъде аут от терените няколко месеца.

В четвъртата минута реферът декорира Алекс Колев с жълт картон, след като нападателят ни посегна към съперников футболист. След четвърт час игра "лъвовете" стигнаха до чудесна възможност за гол. Гостите от Люксембург върнаха спорно към вратаря си Морис, който поведе лошо, тъй като беше пресиран сериозно от Десподов. Филип Кръстев обаче стигна до топката и премина край вратаря, след което отправи удар с десния крак, ала бранител на Люксембург изби пред голлинията.

През първите 20 минути "трикольорите" владееха повече топката от "червените лъвове", които обаче успяваха да създадат бързи преходи на контраатака, но за наше щастие, те до този момент не се увенчаваха с кой знае какъв успех. В 33-ата минута Кирил Десподов центрира от малък ъгъл след фал, а топката се озова у Георги Костадинов. Халфът на АПОЕЛ Никозия овладя на гърди и опита удар от въздуха, но кракът му се размина с топката и не завърши.

Осем преди края Десподов даде къс пас от корнер към Костадинов и той му върна. Капитанът този път даде остър пас към Алекс Колев, който опита да завърши от движение, ала нападателят на Левски София се размина с топката от изгодна ситуация. В хода на първото полувреме Алекс Колев и Алекс Петков получиха жълти картони, като те ги вадят от участие при визитата срещу Северна Ирландия.

След близо час игра Матиас Олесен достави центриране от свободен удар, а Дирк Карлсон успя да стигне топката, за да обстрелва българската врата, но прати топката над напречната греда на Митов. В 62-ата минута Здравко Димитров зае мястото на Влаьо Антов, а Мартин Минчев замени Радослав Кирилов.

LIVE / БЪЛГАРИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 0:0

Стадион: Христо Ботев, Пловдив

Рефер: Давид Шмаич (Словения)

Стартови състави:

България: 1. Димитър Митов – 2. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 13. Фабиан Нюрнбергер – 6. Валентин Антов, 7. Георги Костадинов – 11. Кирил Десподов (К), 14. Филип Кръстев, 8. Радослав Кирилов – 9. Александър Колев

Резерви: 21. Светослав Вуцов, 23. Иван Дюлгеров – 4. Иван Минчев, 10. Георги Минчев, 12. Станислав Иванов, 15. Симеон Петров, 16. Васил Панайотов, 17. Мартин Минчев, 18. Ивайло Чочев, 19. Иван Турицов, 20. Здравко Димитров, 23. Илиан Илиев-младши

Селекционер: Илиан Илиев

Люксембург: 1. Антони Морис – 18. Лоран Янс (К), 14. Сеид Корац, 13. Дирк Карлсон, 17. Мика Пинто – 8. Кристофър Мартинш – 4. Флориан Бонерт, 19. Матиас Олесен, 16. Леандро Барейро, 9. Данел Синани – 5. Алесио Курчи

Резерви: 12. Ралф Шон, 23. Тиаго Перейра – 3. Енес Махмутович, 6. Кевин Д’Андзико, 7. Микаел Омосаня, 10. Жерсон Родригеш, 11. Едвин Муратович, 15. Елдин Джогович, 20. Тимоте Рупий, 21. Себастиен Тил, 22. Марвин Мартинш