Отборите на ЦСКА и Локомотив София подновиха 73-годишното съперничество помежду си с мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Двата отбора закриха междинния кръг в родния елит, завършвайки 2:0 след голове на Жорди Кайседо и Георги Йомов. Двата отбора проспаха първите 30 минути, а в самия край на първата част Йоан Баи отбеляза попадение, което бе отменено заради игра с ръка на Кайседо в началото на "червената" атака. Веднага след подновяването на играта еквадорецът се погрижи ЦСКА да има аванс в резултата, а в добавеното време Йомов подпечата "червения" успех.

Въпреки че се върна на победния път, тимът на Стойчо Младенов даде две жертви, след като само през първата част принудително бяха заменени Федерико Варела и Амос Юга.

Двубоят започна с минута мълчение в памет на проф. д-р Ангел Шишков, както и на "червения" привърженик Георги Гюров.

А девет минути след първия съдийски сигнал Стойчо Младенов бе принуден да прави смяна, след като Федерико Варела напусна терена, държейки се за дясното бедро, и бе заменен от Йоан Баи.

В 26-ата минута "железничарите" пропиляха страхотна възможност за откриване на резултата. Мики Орачев центрира от свободен удар към Лолала. В опит да изчисти Карол Метс свали топката за Матеус Дуарте, чийто изстрел премина на косъм от страничния стълб.

След половин час игра двата отбора се разиграха и само за няколко минути създадоха сериозна работа на вратарите. Първо Тибо Вион стреля мощно от границата на наказателното поле, но Александър Василев изби в корнер. Локо Сф отвърна с мощен изстрел от страна на Александър Александров, преминал встрани.

"Червените" организираха нова добра атака, завършила без удар, тъй като стражът на гостите излезе навреме и затвори Георги Йомов.

Антон Узунов
59 снимки

В 41-ата минута само късметът опази вратата на Локо Сф суха. Тибо Вион опита да центрира отдясно, топката рикошира в крака на Пинсон и нацели десния страничен стълб. Кълбото достигна до Греъм Кери, чийто удар обаче бе блокиран.

В последната минута от първата част драмата бе пълна, след като влезлият от пейката Йоан Баи прати топката във вратата на съперника, но голът му бе отменен след преглед с ВАР за игра с ръка на Жорди Кайседо по-рано при атаката на домакините.

Секунди след подновяването на играта ЦСКА се сдоби с аванс в резултата. Йоан Баи се възползва от дезорганизираната отбрана на Локо Сф и отправи страхотно подаване между линиите към Георги Йомов. Българският национал не се полакоми и продължи към Кайседо, за да може еквадорецът да отбележи 13-ия си гол за сезона.

В 71-ата минута оставен напълно сам, Октавио стреля към вратата на Бусато, който отрази, но прати топката в краката на Александров, чийто гол бе отменен заради засада.

В самия край на мача "червените" бяха напът да се самосаботират. Томас Лам допусна фрапантна грешка, връщайки рисковано към Бусато. Стражът не успя да засече и топката излезе в ъглов удар.

В добавеното време обаче Георги Йомов отбеляза своето четвърто попадение за настоящата кампания и подпечата успеха на ЦСКА. Карло Мухар изведе Йоан Баи вдясно, а крилото центрира към българския национал, който ще запомни своя юбилеен 150-и мач в елита с гол и асистенция.

Така ЦСКА си върна второто място и вече има 32 точки в своя актив. Локомотив София, от своя страна, остана с 15 пункта на 11-о място.

ЦСКА - Локо Сф   КР 2:0
1:0 Жорди Кайседо 46'
2:0 Георги Йомов 90+3'