Локомотив Пловдив и Локомотив София завършиха наравно 1:1 в мач от 7-ия кръг в efbet Лига. Красимир Станоев откри резултата още в 40-ата секунда на срещата с гол-шедьовър, който е и най-бързият до момента през сезона. Резервата Георги Каракашев изравни с красиво попадение в 79-ата минута.
Двубоят започна с гол от съблелкалнята. Не беше изтекла още първата минута, когато удар на Красимир Станоев бе отразен от вратаря на домакините Кристиан Томов, но секунди по-късно Станоев от ъгъла на наказателното поле нанесе втори мощен шут, който описа страхотна  парабола и се оплете в мрежата на Томов за 0:1.

Попадението като че ли смути "черно-белите", които в 3-ата минута можеха да получат втори гол. Шут по земя на Стив Траоре бе избит от Томов, а при добавката на Светослав Диков топката срещна левия стълб.

Втората част започна доста по-спокойно от първата и играта се водеше предимно между двете наказателни полета. Логично първи до смените прибегна наставникът на домакините Любослав Пенев, който малко след като измина час игра, пусна три от резервите - Ефе Али, Георги Каракашев и Жулиен Лами. Малко след това нападателят на Локомотив София - Анте Аралица се появи на терена срещу бившия си отбор.

Направените промени дадоха резултат в 79-ата минута, когато центриране на Оливер Камдем завърши с майсторски удар с глава на влезлия от пейката Георги Каракашев. Той прати топката неспасяемо в далечния ъгъл на Любенов - 1:1.

efbet Лига

FT .

1 : 1

• 79’ Георги Каракашев
  • 1’ Красимир Станоев
  • Край на мача - 1:1.

90+6'
  • Жълт картон за Стефан Ламбезе от гостите.

88'
  • Още една промяна за гостите - Мики Орачев влиза, Симеон Славчев излиза

86+3'
  • Смяна в Локомотив София - излиза голмайсторът Станоев, влиза Лука Иванов

86+2'
  • Жълт картон за Анте Аралица от Локомотив София.

82'
  • 1:1! Георги Каракашев изравни и вдигна трибуните на крака! Оливер Камдем центрира от десния фланг, а резервата на Локомотив Пловдив с майсторски удар с глава прати топката в далечния ъгъл на вратата на Любенов.

79'
  • Принудителна смяна в тима на домакините - Хайдаров е заменен от Николас Пенев.

76'
  • Смяна в Локомотив Пловдив - Тодор Павлов отстъпва мястото си на Милош Петрович.

76'
  • Още една промяна за гостите - Стив Траоре излиза, влиза Атанасиос Пицолис

72'
  • Жълт картон за защитника на Локомотив Пловдив - Тодор Павлов.

70'
  • Първа смяна и за гостите - Анте Аралица е на терена вместо Светослав Диков.

65'
  • Третата смяна е влизането на Жулиен Лами, който заема мястото на крилото на Мртин Петков.

63'
  • Втората промяна е Ефе Али за сметка на Ивайло Иванов.

63'
  • Тройна смяна предприема наставникът на домакините Любослав Пенев - първата е излизането на Йохан Н'зи и влизането в игра на Георги Каракашев.

63'
  • Старт на второто полувреме

46'
  • Край на първата част

45+1'
  • Пропуск за Локомотив София! Симеон Славчев получи топката на дъгата пред наказателното поле и щутира от движение, но топката премина покрай вратата.

44'
  • Жълт картон за симулация на Доналдо Ацка от Локомотив София

39'
  • Красимир Станоев опита да изненада вратаря на домакините с шут по земя, но Кристиан Томов внимаваше и улови топката.

37'
  • Страхотна изява в защита на Бруно Франко, който изпревари в последния момент крилото на Локомотив Пловдив - Кристиян Пешов и му попречи да отправи удар отблизо.

31'
  • Първи жълт картон в мача - получи го халфът на Лосомотив Пловдив - Йохан Н'зи.

29'
  • Спасяване на Александър Любенов! Мартин Петков отправи хубав удар от дистанция под гредата, който бе избит в корнер от стража на гостите.

23'
  • Пропуск на Светослав Диков! Сантиметри разделиха нападателя на Локомотив София в опита му да прати топката във вратата на домакините след центриране от корнер

20'
  • Спасяване на Кристиан Томов! Доналдо Ацка стреля от малък ъгъл, но стражът на домакините внимаваше и изби.

9'
  • Греда за гостите! Шут на Стив Траоре по земя бе избит от стража на Локомотив Пловдив, а добавката на Светослав Диков срещна левия стълб на вратата на Кристиан Томов.

3'
  • Гооол! 1:0 за Локомотив София! Още в 40-ата секунда Красимир Станоев изведе гостите напред. Той стреля от десетина метра, но Томов показа рефлекс и изби. Топката се озова отново в играч на Локо Сф, а минути по-късно Станоев с удар от по-далечна дистанция по диагонала вкара ефектен гол - 0:1.