Отборът на Локомотив Пловдив приема Локомотив София в първи мач от неделната програма на efbet Лига. Срещата под тепетата стартира в 17:00 и може да я гледате в пряко предаване по DIEMA SPORT, както и онлайн на PLAY DIEMA XTRA. В Gong.bg по традиция ще проследим мача на живо минута по минута.

Двата тима продължават да търсят постоянството в играта си. Домакините заемат шеста позиция във временното класиране с актив от десет точки след три победи, едно равенство и две поражения. Съименниците им София пък са единадесети с осем точки след две победи, две равенства и две загуби.

През седмицата Локо Пд се раздели с нападателя си Мичи Нтело, който премина в Швейцария. Домакините няма да могат да разчитат също и на Хорхе Сегура, който е наказан за един мач.

В лагера на гостите от София все още са без Валентин Николов, който продължава да лекува контузия. Ако се появи в днешната среща, ветеранът Симеон Славчев ще запише своя мач номер 100 в Първа лига.