Отборът на Арда надви Левски с 2:1 в мач от 15-ия кръг на efbet Лига. Това е историческа първа победа за кърджалийци над софийския гранд. В края на първата част Матеус Леони изведе Арда напред в резултата, но попадението бе от засада. В самия край на срещата Паулиньо изравни, но секунди по-късно Иван Коконов посече "синята" защита и донесе триумфа на своя отбор.

Антон Узунов
90 снимки

Началото на срещата бе динамично, но след 10 минути игра надлъгването взе превес и двата тима заеха изчаквателна позиция.

Арда пое инициативата в двубоя и опита да организира няколко добри атаки. До по-опасна възможност пред вратата на Михайлов обаче така и не се стигна, тъй като най-добрият шанс до момента бе удар на Светослав Ковачев, който бе блокиран от противников защитник.

След около половин час игра Здравко Димитров извърши добро центриране от корнер, което бе посрещнато от Галчев, но ударът на младока излетя далеч от вратата на Иван Караджов.

В 35-ата минута Ковачев напредна по десния фланг и подаде към Спас Делев, но пасът бе прекалено дълъг и голмайсторът от с. Ключ не успя да достигне до топката.

Малко след това Спас Делев стреля директно от пряк свободен удар, но топката бе изчистена от Алекс Петков и излезе в корнер. Секунди по-късно кърджалийци получиха ново статично положение, от доста по-добра дистанция. Делев стреля, Михайлов плонжира и изби с една ръка, но Коконов върна топката към вратата на "сините". Там в положение на засада се намираше Леони, който попречи на Даске да играе с топката. Френският защитник все пак чукна леко топката и тя се отби в лявата гредата и стигна до Мартинов. Последният върна кълбото пред вратата, където Леони бе точен с пета, за да изведе своя тим напред.

Втората част стартира спокойно. След около час игра "сините" се посъбудиха и отправиха първия си точен удар в срещата. Ивайло Найденов сякаш по-скоро опита центриране, което обаче завърши право в ръцете на Иван Караджов.

38 снимки

След 2 месеца забвение Станислав Иванов най-накрая отново излезе на терена със синята фланелка. Младежкият национал замени Илия Юруков в 67-ата минута от срещата.

В 71-ата минута Матеус Леони отправи мощен удар към вратата на Михайлов, но топката премина встрани, за късмет на родния национал, който не реагира. Левски отвърна с отлична възможност за Мартин Райнов, който получи добро подаване от Найджъл Робърта, но изпрати топката в ръцете на Караджов.

Минута преди края на редовната част Паулиньо възстанови равенството с уникален диагонален изстрел.

Секунди по-късно "синята" отбрана действа по безобразен начин и допусна Иван Коконов да донесе победата на Арда.

Така Арда си тръгва от "Герена" с 3 точки и се изравни по точки с втория в класирането - Локомотив Пловдив. Левски, от своя страна, остава на 10-о място с 14 точки.

Левски - Арда   КР 1:2
0:1 Матеус Леони 41'
1:1 Паулиньо 89'
1:2 Иван Коконов 90'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Левски: 13. Николай Михайлов (к), 2. Алекс Петков, 3. Живко Атанасов, 4. Мартин Райнов, 6. Ивайло Найденов, 11. Здравко Димитров, 17. Найджъл Робърта, 18. Насиру Мохамед, 22. Патрик-Габриел Галчев, 28. Тома Даске, 77. Илия Юруков

Треньор: Славиша Стоянович

Арда: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 71. Пламен Крумов (к), 80. Лъчезар Котев

Треньор: Николай Киров