Лудогорец победи с 3:0 Крумовград като гост в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. Руан Круз се разписа в 9-ата и 59-ата минута на срещата. В края на срещата пък новото попълнение на тима Ерик Маркус вкара при дебюта си, за да оформи крайния резултат.

С трите точки „орлите“ се изкачват на второто място с актив от 16 пункта след 6 изиграни двубоя. Освен това по този начин тима на Захари Сираков се върна на победния път, що се отнася до българското първенство. В последния си мач Лудогорец направи равен с Черно море. Същевременно Крумовград има 6 точки след 8 мача и временно заема 13-ата позиция.

start-photo.bg
51 снимки

Срещата започна добре за Лудогорец, като българския шампион пое контрол над топката още от началото. Първата голова възможност се откри именно пред „орлите“ и Матиас Тисера. Той комбинира добре с Руан Круз, след което завърши. Янко Георгиев обаче отби топката, а тя срещна и напречната греда преди да излезе.

Три минути след това Руан Круз стреля от дистанция. Ударът му беше в средата на противниковата врата, но Янко Георгиев не се намеси по най-добрия възможен начин и така топката се озова в мрежата.

В 23-ата минута Рик Джонатан намери Кайо Видал в наказателното на домакините. Вторият шутира в близкия ъгъл, но Янко Георгиев спаси. След това вратарят се намеси повторно, за да се справи и с добавката на Матиас Тисера.

В 35-ата минута Сон направи страхотен пробив, преминавайки през двама играчи на Крумовград. След това обаче завърши с неточен изстрел над вратата на домакините.

Второто полувреме започна спокойно, без сериозни опасности и пред двете врати. В 55-ата минута Лазар Марин реши да пробва късмета си с шут от сериозна дистанция - много разочароващо изпълнение.

Две минути по-късно Кайо Видал навлезе в наказателното и стреля по земя, но не затрудни Янко Георгиев, който улови.

В 59-ата минута пък падна решаващия гол, който до голяма степен сложи край на интригата.  Руан Круз отбеляза второ попадение, след като беше изведен в наказателното на Крумовград. Бразилецът стреля, а след рикошет в Матей Шимич топката прехвърли стража на домакините.

След втория гол съвсем нормално темпото спадна още, като „орлите“ продължиха да владеят повече. В 75-ата минута Ивайло Чочев засече центриране и стреля с глава, но неточно. Пет по-късно пък Дени Групер също отправи хубав шут от дистанция, с който Янко Георгиев се справи.

В 83-ата минута влезлият от скамейката Ерик Маркус получи отляво и навлезе към вътрешността. 20-годишният футболист си нагласи топката на десния крак, след което с хубав изстрел извън наказателното поле преодоля стража на Крумовград, за да направи резултата 3:0.

efbet Лига

FT .

0 : 3

• 9’ Руан Круз
  • 59’ Руан Круз
  • 83’ Ерик Маркус
  • Край на срещата!

90+3'
  • ГОООООЛ! Влезлият от скамейката Ерик Маркус получи отляво и навлезе към вътрешността. 20-годишният футболист си нагласи топката на десния крак, след което с хубав изстрел извън наказателното поле преодоля стража на Крумовград, за да направи резултата 3:0.

83'
  • Смяна - Серкан Юсеин на мястото на Джунейт Али.

80'
  • Смяна - Ерол Дост влиза на мястото на Матей Шимич.

80'
  • Дени Групер също отправи хубав шут от дистанция, с който Янко Георгиев се справи.

79'
  • Лудогорец поиска втори жълт и червен картон за Джунейт Али, който извърши грубо нарушение срещу Кайо Видал, след като малко преди това бе официално предупреден. Все пак Мартин Великов остави играта да продължи.

76'
  • Ивайло Чочев засече центриране и стреля с глава, но неточно.

75'
  • Смяна - Момчил Цветанов на мястото на Матеус Соуса.

74'
  • Смяна - Вячеслав Велев заменя Александър Георгиев.

74'
  • Смяна - Якуб Пьотровски влиза на терена, Руан Круз излиза.

74'
  • Смяна -Ерик Маркус на мястото на Рик Джонатан.

74'
  • Жълт картон за Джунейт Али.

73'
  • Смяна - Оливие Вердон заменя Едвин Куртулус.

66'
  • Смяна - Квадво Дуа на мястото на Матиас Тисера.

66'
  • ГООООООЛ! Руан Круз отбеляза второ попадение, след като беше изведен в наказателното на Крумовград. Бразилецът стреля, а след рикошет в Матей Шимич топката прехвърли стража на домакините.

59'
  • Кайо Видал навлезе в наказателното и стреля по земя, но не затрудни Янко Георгиев, който улови.

57'
  • Смяна - Рафаел Фуртадо заменя Наско Милев.

55'
  • Лазар Марин реши да пробва късмета си с шут от сериозна дистанция - много разочароващо изпълнение.

55'
  • Начало на второто полувреме!

46'
  • Край на първата част

45+2'
  • Сон направи страхотен пробив, преминавайки през двама играчи на Крумовград. След това обаче завърши с неточен изстрел над вратата на домакините.

33'
  • Първи жълт картон - получава го Ивайло Чочев.

24'
  • Рик Джонатан намери Кайо Видал в наказателното на домакините. Вторият шутира в близкия ъгъл, но Янко Георгиев спаси. След това вратарят се намеси повторно, за да се справи и с добавката на Матиас Тисера.

23'
  • ГОООООЛ! Руан Круз стреля от дистанция. Ударът му беше в средата на противниковата врата, но Янко Георгиев не се намеси по най-добрия възможен начин и така топакта се озова в мрежата.

9'
  • Серкан Юсеин пробва с изстрел от дистанция, но изпълненито му по никакъв начин не затрудни Серджио Падт.