ЦСКА постигна втората си победа през тазгодишния шампионат в efbet Лига. Това се случи в заключителния двубой от 12-ия кръг, след като „червените“ се разправиха с категоричното 3:0 при визитата си на Локомотив София.

Джонатан Линдсет зададе тон за успеха на гостите в седмата минута, а девет след това Матиас Фаетон се разписа. След близо час игра Годуин Коялипу реализира страхотен гол, оформяйки крайното 3:0 за тима, воден от Александър Томаш и правейки щастливи трите хиляди „червени“, заели своите места на арената в столичния квартал „Надежда“.

Те създадоха хубава атмосфера в първия им мач, на който имаха право да присъстват на стадионите у нас след наказанието от баражния мач срещу ЦСКА 1948 от последния мач в миналата кампания. Това е първи успех за родения във Велико Търново специалист, откакто води тима и определено се видя променената игра у „червените“, които стартираха повече от кошмарно сезона в България.

ЦСКА показа много солидна игра при гостуването си на столичните „железничари“ и не остави почти никакви шансове за хората на Иван Колев да помислят за нещо в този двубой.

Дебют за „червените“ направиха Джеймс Етоо, Илиан Илиев, Зюмюр Бютучи, Мика Пинто, Илиан Илиев и Аарон Исека. След седем изиграни мача ЦСКА има шест точки и заема вече 13-ото място в българската лига, а Локо София остана десети с три пункта повече от съперника си.

В деветия кръг ЦСКА „ще приеме“ Берое в Благоевград, докато Локо София ще пътува до Разград за визита на шампиона Лудогорец.

Феновете на ЦСКА изпълниха до краен предел гостуващия сектор и създадоха френетична обстановка на стадион "Локомотив" в квартал "Надежда". Още преди първия съдийски сигнал феновете на гостите запалиха няколко бомбички след завръщането на тифозите по трибуните след наказанието след баража с ЦСКА 1948 през миналия сезон.

Джонатан Линдсет овладя вдясно след 12 секунди игра и опита пас към Куялипу, но отбраната на Локо София изби. Джейсън Локило пое вдясно и шутира с левия по диагонала, ала топката профуча край десния страничен стълб на Сашо Любенов. ЦСКА беше далеч по-дейният отбор през първите минути в северна София, а в шестата минута Матиас Фаетон пое вляво и се забави да стреля и в крайна сметка върна назад към Джеймс Ето'о. Камерунският халф шутира с десния крак, но Любенов спаси.

startphoto.bg
99 снимки

В осмата минута Матиас Фаетон финтира двама бранители на Локо София и стреля, но Ламбезе блокира. След това Диме Димов изби, ала слабо и подаде към Куялипу, чийто шут с левия крак беше париран от вратаря на Локо София. Натискът на "червените" даде резултат и ЦСКА откри резултата. Гостите изпълниха къс корнер, а топката отиде у Джейсън Локило. Тъмнокожото крило на ЦСКА центрира отлично към далечната греда, където непокрит беше Джонатан Линдсет. Норвежецът отправи удар от движение и матира Любенов - 1:0 за ЦСКА.

Пет след това Джеймс Ето'о пусна страхотен вертикален пас към Куялипу и изведе нападателя. Той шутира силно с десния крак, ала Любенов блокира удара му. След корнера пък отново Ето'о намери начин да стреля, но този път не беше точен халфа на ЦСКА.

ЦСКА реализира втори гол след 17 минути игра при визитата на Локо София. Гостите стигнаха до тъч, а топката се озова у Джейсън Локило. Бившият играч на Хъл Сити шутира с левия крак, а Любенов изби. Проблемът пред стража на "железничарите" беше, че прати топката към Матиас Фаетон, който отблизо удвои актива за "червените" - 2:0.

В 22-ата минута Локо София затрудни за пръв път ЦСКА в срещата. "Железничарите" разиграха добре, а Бруно Франко овладя пред полето на съперника. Играчът на Локо София шутира тежко с левия крак, а Густаво Бусато изби зрелищно. След реализирането на вторто попадение "червените" понамалиха темпото в своята визита и дадоха инициативата на домакините.

3000 фена на ЦСКА щурмуваха "Надежда" (галерия)

Десетина преди края Красимир Станоев изпълни силен пряк свободен удар и завъртя добре топката, ала тя премина малко над напречната греда на Бусато. В 41-ата Джеймс Ето'о проби мощно през средата на терена, а първаночално беше блокиран от Мамаду Диара. Все пак бившият камерунски халф на Ботев Пловдив отново пое и шутира, за да се наложи на Любенов да прави поредно спасяване.

Джейсън Локило достави от корнер към Джонатан Линдсет, чийто удар с глава отлетя аут малко преди края на първата част.

На почивката Александър Томаш даде възможност за дебют на Зюмюр Бютучи и Илиан Илиев. Косоварят замени Джейсън Локило, докато Илиев влезе на мястото на Фаетон. Иван Колев пък извади Юлиан Ненов, който се контузи, а на негово място се появи Стив Траоре. След почти час игра "червените" вкараха трети гол в срещата чрез Годуин Куялипу, който реализира фантастичен гол. Стефан Ламбезе изчисти лошо топката и я прати при нападателя на гостите. Той шутира много силно и не остави никакви шансове на Александър Любенов за 3:0.

След попадението Александър Томаш смени Коялипу, а на негово място се появи новия нападател на отбора - Аарон Исека. Четвърт час преди края Илиан Илиев проби отдясно и намери Аарон Исека. Новият таран на "червените" пребори в полето на Локо София Стефан Ламбес и отправи удар с десния крак, ала Любенов с рамото си изби топката и предотврати четвърто попадение във вратата си.

100 снимки

В 79-ата минута Аарон Исека надигра физически Ламбезе по дясното крило на ЦСКА и нахлу в наказателното на Локомотив. Нападателят даде отличен пас към Тобиас Хайнц, чийто удар беше ужасяващ от изключително изгодна позиция. Това беше и последното по-интересно нещо от тази среща, като трите точки останаха на сметката на ЦСКА.

FT / ЛОКОМОТИВ СОФИЯ - ЦСКА 0:3

0:1 Линдсет 8', 0:2 Фаетон 18', 0:3 Куялипу 59'

Рефер: Никола Попов (София)

Стадион: "Локомотив' (София)

Локомотив София: 24 Александър Любенов - КАПИТАН 12 Бруно Франко 31 Красимир Станоев 26 Мамаду Диара 3 Нтоналнто Атска 4 Диме Димов 8 Симеон Славчев 94 Юлиан Ненов 13 Селсо Рапосо 29 Анте Аралица 47 Стефан Ламбезе

Резерви: 88. Жарко Истатков, 10. Валентин Николов, 5. Атанасиос Пицолис, 11. Анисе Бру, 15. Лука Иванов, 44. Мики Орачев, 18. Светослав Диков, 22. Ивайло Найденов, 98. Стив Траоре

Треньор: Иван Колев

ЦСКА: 1 Густаво Бусато - КАПИТАН 5 Лумбард Делова 13 Браян Кордоба 18 Микаел Пинто 15 Тибо Вион 26 Марселино Кареазо 22 Джейсън Локило 99 Джеймс Етоо 77 Годуин Коялипу 11 Матиас Фаетон 10 Джонатан Линдсет

Резерви: 25. Иван Дюлгеров, 45. Аарон Исека, 9. Зюмюр Бютучи, 19. Иван Турицов, 73. Илиан Илиев, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 7. Улаус Скаршем, 4. Християн Петров