Актуалният шампион Лудогорец приключи редовния сезон в efbet Лига по категоричен начин, след като се разправи с 3:0 като гост на Хебър Пазарджик в мач от 30-ия рунд на родния футболен шампионат. Победата, която е 13-а поредна за Лудогорец през пролетта, направи така, че „орлите“ вече откъснаха разлика от 13 точки пред втория Черно море и 15 пред третия ЦСКА, ала „червените“ са с мач пасив.

Това обаче няма значение, тъй като на разградчани им е нужен само един успех в оставащите пет плейофни мача след разделянето на първенството, за да официализират титла на България №13 в своята история.

Това може да стане следващия кръг, когато Лудогорец ще приеме някой измежду ЦСКА 1948 или Крумовград на „Хювефарма Арена“ според зависи къде ще финишират двата отбора след този уикенд.

През първото полувреме на два пъти Бърнард Текпетей се разписа, давайки комфортна преднина на „орлите“, а през второто полувреме влезлият като резерва Руан Секо оформи крайния резултат на „Георги Бенковски? Руан се отчете и с два големи пропуска в срещата, но в крайна сметка се реваншира с трето попадение в срещата.

Хебър, от своя страна, остава на 13-ата позиция във временното класиране, като тимът е с 30 точки и ще се бори за своето оцеляване или с това да не финишира на 14-ото място, което би ги изпратило на баражен плейоф с третия от Втора лига.

Хебър vs Лудогорец

източник: sofascore.com

Срещата на "Георги Бенковски" започна активно и от двата отбора, а домакините на два пъти опитаха да накажат своя съперник, но и при двата пъти отбраната на "орлите" действа добре. Улисани в търсенето на гол пазарджиклии допуснаха такъв в седмата минута. Падт даде пас вдясно за Фон Витри, а нидерландецът овладя и отлично изведе Квадво Дуа, който надбяга Жоао Сеско. Нападателят даде успореден пас към Бърнард Текпетей, който отблизо реализира попадение - 1:0 за тима от Разград.

Гостите от Разград удвоиха своя актив в 19-ата минута, след като Ивайло Чочев даде дълъг извеждащ пас към Бърнард Текпетей. Жоао Сеско опита да пресече, но просто укроти топката за ганаеца, който сам срещу капитана Дебърлиев му прокара топката между краката за 2:0.

Лудогорец продължи да контролира уверено топката след генерирания комфортен аванс, докато Хебър трудно успяваше да стигне до ситуации пред вратата на Падт, въпреки натиска, приложен в първите шест минути. В 33-ата Марк-Емилио Папазов пусна пас вдясно към Георги Вълчев, който стреля по диагонала, но ударът му не затрудни Серджио Падт.

Минута след това Аслак Фон Витри подаде към Текпетей, който технично продължи назад към спринтиралия нидерландец. Десният бек на Лудогорец стреля с левия крак, но Петър Дебърлиев спаси. В добавеното време Лудогорец направи страхотно нападение, а Дуа подаде успоредно за Пьотровски. Полякът изведе нападателя сам срещу Дебърлиев, но швейцарският таран стреля право в стража.

startphoto.bg
62 снимки

В 55-ата Марк-Емилио Папазов стреля опасно десет минути след почивката и предизвика първата по-сериозна намеса на Серджио Падт.

Веднага след влизането си на терена Руан Секо можеше да покачи актива на Лудогорец, но направи изумителен пропуск. Фон Витри го изведе вдясно и Секо преодоля Дебърлиев, след което трябваше да прати топката в опразнената пазарджишка врата, но вместо това нацели левия страничен стълб на Хебър.

В 68-ата Руан Крус дублира изпълнението си в срещата от тази преди малко. Отново той излезе сам срещу Дебърлиев, финтира го и стреля, но този вратарят успя да се изправи бързо и спаси. В случая обаче засадата беше очевидна, но пропускът на нападателят си беше фрапиращ.

Дванадесет преди края Руан Крус се реваншира за своите пропуски в срещата. Разградчани вкараха трети гол в двубоя, като този път Руан Крус се разписа. Той получи в наказателното поле хубав пас от Фон Витри и овладя добре с гърди. Последва елегантен удар с десния крак и реализира, реабилитирайки се за големите си два пропуска преди минути.

В 80-ата пък домакините имаха два шанса да отбележат попадение, но първо ударът на Георги Вълчев беше блокира от Сон, а последвалият на Архан Исуф отлетя аут. В добавеното време на срещата Шейх Диаманка шутира много силно към лудогорската врата с левия крак, но неточно.

FT / ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Текпетей 7', 0:2 Текпетей 19', 0:3 Руан 78'

Рефер: Драгомир Драганов

Стадион: "Георги Бенковски" (Пазарджик)

Състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К) – 43. Жоао Сеско, 33. Стефан Цонков, 24. Лазар Марин, 5. Мартин Михайлов, 99. Георги Каракашев, 75. Йоан Н’Зи, 7. Георги Вълчев, 9. Николас Пенев, 17. Марк-Емилио Папазов, 10. Ангел Бастунов

Резерви: 32. Боян Загорски – 8. Красиан Колев, 11. Атанас Кабов, 13. Аррхан Исуф, 14. Олексий Збун, 21. Божидар Пенчев, 29. Шейх Диаманка, 77. Октай Хамдиев, 84. Стилиян Тисовски

Треньор: Любослав Пенев

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 4. Диниш Алмейда, 6. Якуб Пьотровски, 7. Рик Джонатан, 9. Квадво Дуа, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 18. Ивайло Чочев, 24. Оливие Вердон, 30. Педро Нареси, 37. Бърнард Текпетей

Резерви: 12. Симон Слуга – 5. Георги Терзиев, 8. Клод Гонсалвеш, 10. Матиас Тисера, 21. Раи Насименто, 26. Ноа Сонко Сундберг, 77. Кайо Видал, 90. Спас Делев, 99. Руан Секо