Отборът на Ботев Враца постигна първа победа в efbet Лига от 6 август насам! Възпитаниците на Даниел Моралес надделяха над устремилия се към Топ 6 тим на Берое Стара Загора. Ботев се наложи с 1:0, а единствения гол в срещата бе дело на Дориан Бабунски през първото полувреме. Врачани се намираха в серия от цели 14 мача без победа в елита, а днешният успех е трети за тима от началото на сезона. Със спечелените три точки днес, Ботев Враца се изкачи на 11-то място във врменното класиране.

LAP.bg
32 снимки

Двубоят на стадион „Христо Ботев” започна равностойно, като първият удар към една от двете врати дойде в 7-ата минута. Кийлън Лебон направи страхотен пробив през центъра на отбраната на домакините, навлезе в наказателното поле и след като нагласи топката на десния си крак, стреля, но прати коженото кълбо над вратата.

В 18-ата минута домакините стигнаха до греда. Юлиан Ненов получи топката леко вдясно по нападението на Ботев Враца и въпреки сериозната дистанция до вратата, реши да стреля. След рикошет в бранител на гостите, топката стана неспасяема за вратаря, който не успя да я достигне. За негово щастие обаче, коженото кълбо се отклони в гредата и излезе в корнер.

Точно след половин час игра дойде и най-чистото положение в мача до този момент. Тунгара получи в центъра на терена и с прекрасен пас успя да изведе Омар Камара зад отбраната на домакините. Фланговият футболист изелзе очи в очи с Красимир Костов, но не успя да го преодолее. Камара стреля, но вратарят на домакините спасява с отлична проява.

Футболистите на Ботев отговориха в 37-ата минута, когато от своя страна стигнаха до прекрасен шанс за гол. След атака отдясно, топката бе пратена на границата на наказателното поле, където Юлиан Ненов бе оставен абсолютно непокрит и стреля без никакво забавяне. Генади Ганев обаче бе на мястото си и успя да отрази с една ръка.

Стражът на Берое обаче нямаше никакъв шанс да направи каквото и да е било в 42-ата минута, когато Дориан Бабунски разчупи статуквото на стадион „Христо Ботев”. Юлиан Ненов получи отдясно и напредна по фланга, след което центрира много прецизно в наказателното поле, където Бабунски бе оставен абсолютно непокрит. Нападателят стреля с глава и порази целта за 1:0.

Гостите опитаха да отговорят веднага чрез Кийлън Лебон. Изстрелът му обаче бе спасен от Красимир Костов и топката излезе в корнер.

В продължението на първата част Диего Фераресо имаше отлична възможност да увеличи преднината на своя тим. Той получи на границата на наказателното поле и стреля, но ударът му бе спасен от Ганев. Последва добавка на Мартин Николов, който обаче бе в засада.

Второто полувреме започна с нова възможност за домакините. Бабунски изведе по отличен начин Виктор Василев в наказателното поле, но футболистът на Ботев се засуети и топката му бе избита.

Постепенно играта се накъса доста, като само в рамките на няколко минути главният рефер Станислав Тодоров показа цели четири жълти картона.

В 66-ата минута Алиун Фал имаше добър шанс да стреля, след като получи топката от Лебон отляво. Ударът на Фал обаче мина доста встрани от вратата. Веднага след това гостите пропуснаха нова отлична възможност. Мартин Камбуров получи в наказателното поле, където добре задържа топката, въпреки че бе притиснат от трима бранители, след което видя свободния отдясно Джонатан Перейра. Бразилецът стреля много силно, но и толкова неточно.

FT БОТЕВ ВР - БЕРОЕ 1:0

1:0 Бабунски 42'

Стадион: "Христо Ботев", Враца

Рефер: Станислав Тодоров, Шумен

Ботев Вр: 76. Красимир Костов, 5. Костадин Ничев (к), 88. Йоан Бауренски, 77. Мартин Николов, 22. Диего Фераресо, 24. Стефан Гаврилов, 6. Антонио Георгиев, 28. Красимир Тодоров, 20. Дориан Бабунски, 94. Юлиан Ненов, 11. Виктор Василев

Треньор: Даниел Моралес

Берое: 33. Генадий  Ганев, 5. Омар Сако, 6. Алексадър Цветков, 9. Мартин Камбуров (к), 17. Реян Даскалов, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 21. Кийлън Лебон, 27. Абубакар Тунгара, 43. Джонатан, 99. Омар Камара

Треньор: Петър Колев