Мачът между Спартак Варна и Ботев Враца започна с интензивни действия на терена, но след 8 минути, когато мачът стартира, дъжд и буря започнаха да затрудняват играта. В 16-та минута Даниел Генов опита удар, но той премина покрай дясната греда на вратаря Мартин Величков. В 19-та минута Спартак поиска дузпа след падането на Бубакар Траоре, но реферите не отсъдиха наказателен удар. В 29-та минута, Мартин Смоленски центрира от корнер, но Стефан Цонков стреля над вратата. В 36-та минута капитанът на Спартак Ангел Грънчов получи жълт картон за нарушение в централната част на терена.

В 42-та минута, след центриране от ъглов удар, Браян Переа се опита да отбележи автогол, но съотборник го спаси на голлинията. Последва удар на Антонио Вутов, който беше спасен от Федерико Бариос в 45-та минута. Полувремето завърши при резултат 0:0.

Всичко най-интересно, вижте във видеото.