ЦСКА победи Спортист Своге с 2:0 в последната си контрола преди старта на efbet Лига. Въпреки успеха, дошъл след голове на Марк-Емилио Папазов и Маурисио Гарсес, момчетата на Саша Илич далеч не убедиха, че са готови за началото на шампионата. Темпото на игра бе изключително ниско по време на целия двубой, а в конкретни моменти втородивизионният тим дори бе по-добрият на терена. "Червените" допуснаха твърде много брак в играта си и само късметът опази мрежата им суха след редица индивидуални грешки.

Костадин Андонов
100 снимки

Малко след първия съдийски сигнал Йоан Маринов стреля към вратата на ЦСКА, но Бусато нямаше проблеми с опазването на вратата си.

Десетина минути след началото на двубоя Станислав Шопов центрира към наказателното поле, но Калоян Кръстев се размина с кълбото и не успя да отправи удар към вратата на противника. Малко след това гостите организираха добра атака, завършила с топка в ръцете на Бусато.

В 30-ата минута Християн Петров отправи първия удар на "червените" - далечен изстрел от дистанция, прелетял над напречната греда.

Lap.bg
16 снимки

Пет минути преди края на първата част Марк-Емилио Папзов се освободи добре от опеката на съперник, но ударът му бе блокиран. Последва атрактивно изпълнение от Калоян Кръстев, който опита да вкара топката в мрежата със задна ножица. Стражът на Спортист обаче опази вратата си. Секунди по-късно обаче стражът не успя да се намеси добре и допусна откриващо попадение във вратата си.

След почивката домакините излязоха с почти изцяло променен състав, но слабото представяне се запази. Само три минути след подновяването на играта Спортист Своге можеше да изравни резултата, след като Енес Махмутович не успя да се намеси добре и позволи на Георги Николов да стреля към вратата на "червените". Топката обаче премина покрай страничния стълб.

ЦСКА обаче отвърна подобаващо с добра атака, завършила с центриране на Асен Дончев към наказателното поле, където Маурисио Гарсес засече с коляно и вкара второ попадение за "червените".

В 79-ата минута Амос Юга стреля красиво от странична ножица, но за негово нещастие кълбото срещна страничния стълб на вратата на Стефано Кунчев. Секунди по-късно Юрген Матай допусна индивидуална неточност, която доведе до сериозна голова заплаха за вратата на Евтимов, но до попадение за "шоколадите" не се стигна.

Така момчетата на Саша Илич завършиха предсезонната си подготовка с триумф, но отново демонстрираха, че предстои доста работа по подобряване на качеството в състава.

ЦСКА - Спортист Своге КР 2:0
1:0 Марк-Емилио Папазов 41'
2:0 Маурисио Гарсес 55'