Отборът на ЦСКА 1948 победи Арда при визитата си в Кърджали и се качи на върха в българското първенство с 14 точки. „Червените“ триумфираха с 1:0 над тима от източнородопския град след попадение на Ивайло Чочев от дузпа през първата част. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение на Алекс Петков срещу Георги Русев.

Най-добрият шанс за изравняване от „сините“ бе пропуснат от Ласана Ндиайе в средата на второто полувреме. Срещата ще се запомни и с дебюта на Парвиз Умарбаев. Бившият халф на Локомотив Пловдив записа около половин час игра, влизайки на мястото на Ангел Бастунов.

Павел Данев
87 снимки

Арда ЦСКА 1948

източник: Sofascore.com

Първите минути в Кърджали бяха изключително мудни. Едва след изминаването на първите 10 минути Ковачев опита първия изстрел в мача, но топката излезе далеч в аут.

В средата на иначе тихото полувреме и от двата отбора Русев се откъсна и бе съборен в наказателното от Алекс Петков, а главният съдия Георги Гинчев отсъди дузпа. Зад топката застана Ивайло Чочев, който нямаше проблем да реализира.

Малко след попадението Христо Иванов опита късмета си отдалеч, но не бе достатъчно точен. Към края на полувремето Ковачев проби от крилото до наказателното и насочи към Тилев, но ударът по земя на левичаря мина покрай вратата на Наумов.

Ндиайе можеше да изравни в средата на втората част, но ударът му с глава отблизо бе отразен от Наумов, който показа супер рефлекс. При добавката таранът не уцели вратата от около метър.

Влезлият като резерва Тонислав Йорданов също можеше да изравни около 10 минути преди края, но ударът му със странична ножица не намери очертанията на противниковата врата.

FT/ Арда - ЦСКА 1948 0:1

Ивайло Чочев 31`(д)

Арда: 36 Васил Симеонов, 6 Пламен Крачунов, 8 Милен Желев, 10 Светослав Ковачев, 18 Ласана Н'диайе, 20 Деян Лозев, 24 Алекс Петков, 33 Иван Тилев, 70 Христо Иванов, 77 Илия Юруков, 80 Лъчезар Котев

Наставник: Александър Тунчев

ЦСКА 1948: 29 Даниел Наумов, 19 Стив Фуртадо, 22 Реян Даскалов, 14 Хелитон Джордж, 2 Джонатан, 18 Ивайло Чочев, 58 Октавио, 20 Ангел Бастунов, 10 Георги Русев, 9 Александър Колев, 17 Енрике Рафаел

Наставник: Любослав Пенев