Отборът на Черно море се добра много трудно до равенството срещу Арда в мач от 12-я кръг на efbet Лига. Гостите от Кърджали бяха много близо до това да поднесат една от най-сериозните изненади в кръга, но допуснаха попадение дълбоко в добавеното време.

Феликс Ебоа Ебоа откри за Арда през първата част, а в продължението на срещата на стадион „Тича”, Живко Атанасов се превърна в герой за своите, бележейки за 1:1, което се оказа и крайният резултат в мача.

start-photo.bg
51 снимки

След равностойни първи минути на срещата, футболистите на Илиан Илиев започнаха да налагат своето темпо и се настаниха по-трайно в половината на своя противник. Противно на логиката обаче, Арда бе тимът, който удари пръв. В 14-ата минута гостите стигнаха до ъглов удар отляво на вратата на Пламен Илиев. Борислав Цонев центрира отлично от корнера, а в наказателното поле бранителят Феликс Ебоа Ебоа надскочи всички и с глава насочи топката във вратата за 1:0 в полза на родопчани.

Въпреки ранния гол на гостите, футболистите на Илиан Илиев трудно отговориха на предизвикателството. Привидно домакините имаха териториално предимство, което обаче не бе материализирано.

Черно море пробва няколко интересни центрирания, които дори не завършиха с удари към вратата на Антолий Господинов.

В продължението на първото полувреме домакините поискаха дузпа, след като Дуду проби между трима бранители на гостите и падна на терена. Реферът Радослав Гидженов обаче бе категоричен, че не е видял нарушение. Телевизионните повторения също показаха, че атакуващият футболист на „моряците” пада твърде лесно след съприкосновение с играч на Арда.

На почивката Илиан Илиев направи две промени в състава си, като в игра се появиха Клаудиу Кешеру и Едгар Пачеко. Този ход на специалиста определено освежи играта на домакините и още в първите минути след почивката Черно море стигна до две опасности пред противниковата вратата. Първо Васил Панайотов стреля опасно от границата на наказателното пое, но Господинов, макар и трудно, спаси. Клаудиу Кешеру пък отправи удар с глава, който мина покрай вратата.

В 64-ата минута дойде и най-добрата възможност за гол за Черно море от началото на срещата. Едгар Пачеко получи на границата на наказателното поле, където бе оставен абсолютно сам. Навлезе в пеналта, финтрира с лекота Феликс Ебоа Ебоа и стреля фронтално срещу вратата, но право в тялото на Анатолий Господинов, който спаси.

Малко по-късно Арда вкара втори гол във вратата на Черно море чрез Станислав Иванов, но попадението на гостите правилно не бе зачетено заради засада на нападателя.

Всичко в спора край морето бе решено дълбоко в добавеното време, когато Живко Атанасов вкара скъпоценен гол за домакините. След центриране отляво, Клаудиу Кешеру успя да отклони майсторски към Едгар Пачеко. Португалецът веднага потърси комбинация с Живко Атанасов, който се бе озовал на върха на атаката на домакините. Централният бранител действа хладнокръвно и от близка дистанция порази целта за 1:1.

efbet Лига

FT .

1 : 1

• 90+5’ Живко Атанасов
  • 14’ Феликс Ебоа
  • Край на мача!

90+9'
  • ГОООЛ за Черно море! Живко Атанасов бележи във вратата на Арда след страхотна атака. След центиране отляво, Кешеру отклони към Пачеко, който веднага комбинира с Атанасов, който бе заел място на върха на атаката и от няколко метра порази целта за 1:1.

90+5'
  • Жълт картон за Каудиу Кешеру от Черно море.

90+4'
  • Пламен Крачунов заменя Борислав Цонев.

87+1'
  • Стефан Статев заменя Станислав Иванов за Арда.

87'
  • Огромен шанс за Черно море! След много добро центриране отляво, Велислав Василев се озова на стрелкова позиция и пробва удар с глава. Той обаче не уцели топката и вместо това я откролно с рамо в аут.

87'
  • Силен шут на Тютюков отляво, но топката не попада в рамките на вратата.

80'
  • Калудиу Кешеру стреля от пряк свободен удар, но Анатолий Господинов е на мястото си и избива в корнер.

77'
  • Велислав Василев заменя Дуду за Черно море.

77'
  • Илкер Буднов заменя Густаво Каскардо в състава на Арда.

75'
  • Густаво Каскардо получава жълт картон за нарушенеито срещу Пачеко.

74'
  • Едгар Пачеко е съборен на границата на наказателното поле отляво, но Гидженов посочва, че нарушението е извън пеналта и отсъжда свободен удар, а не дузпа.

71'
  • Джелал Хюсеинов заменя Тонислав Йорданов за Арда.

69'
  • Станислав Иванов бележи втори гол във вратата на Черно море, но той е отменен заради засада на нападателя.

67'
  • Исмаил Иса заменя Даниел Димов за Черно море.

64'
  • Страхотен шанс за Черно море! Едгар Пачеко получи на границата на наказателното поле фронтално срещу вратата, влезе в наказателното поле, където финтира Ебоа Ебоа и стреля с десния крак, но право в тялото на Анатоли Господинов.

62'
  • Корнер в полза на Арда.

58'
  • Жълт картон за Тонислав Йорданов, който спря обещаваща атака на Черно море.

52'
  • Опасно центриране на Дуду е засечено с глава от Клаудиу Кешеру, който стреля покрай вратата.

50'
  • Удар на Васил Панайотов от границата на наказателното поле, Анатолий Господинов имаше известни затруднения, но в крайна сметка успя да улови топката.

47'
  • Едгар Пачеко заменя Асен Дончев.

47'
  • На полувремето в игра за домакините влиза Клаудиу Кешеру на мястото на Брено Тейшейра.

47'
  • Начало на втората част

45+3'
  • Край на първото полувреме.

45+3'
  • Дуду нахлува в наказателното поле между трима бранители на Арда и пада на терена, претендирайки, че е бил изблъскан. Гидженов обаче бе категоричен, че не е видял нарушение.

45+2'
  • Две минути добавено време на първата част.

45'
  • Жълт картон и за Офор Чинонсо.

43'
  • Жълрт картон за Влатко Дробаров.

43'
  • Още един ъглов удар за Арда.

42'
  • Корнер в полза на Арда, който е втори за гостите от началото на мача.

41'
  • Принудителна смяна за Черно море. Цветомир Панов не може да продължи срещата и е заменен от Даниел Мартин.

39'
  • Здравословни проблеми за Цветомир Панов, който има нужда от лекарска помощ.

37'
  • Включване на Густаво Каскардо в предни позиции, което завършва с удар на бранителя, но над вратата.

27'
  • Втори пореден корнер в полза на Черно море.

23'
  • След центриране на Цонев от фал отново се стигна до удар към вратата на Пламен Илиев, но този път вратарят нямаше проблеми.

19'
  • ГОООЛ за Арда! След центрирането на Борислав Цонев от корнера, Феликс Ебоа Ебоа се извиси над всички в наказателното поле и с глава успя да насочи топката в мрежата за 1:0.

14'
  • Много добра атака на гостите, като след двойно подаване, Станислав Иванов се озова в наказателното поле, къедто финтира бранител и стреля силно, но бранител на Черно море изчисти в корнер.

13'
  • Първи точен удар в мача. Брено Тейшейра стреля към вратата на Анатоли Господинов, но вратарят на гостите лови без особени затруднения.