Лидерът в Б група Дунав победи с 1:0 Оборище в мач от 23-ия кръг на втора дивизия в родния футбол. Двубоят се игра на стадион „Орчо войвода“ в Панагюрище, където въпреки разстоянието и проливния на моменти дъжд „драконите“ за пореден път получиха подкрепа от някои от най-верните си фенове.

„Драконите“ започнаха по-добре и още в първите секунди силен шут на Диян Димов от границата на наказателното поле бе избит с мъка от противниковия вратар Ивайло Яначков.

В 17-ата минута и гостите опитаха подобна възможност чрез Георги Нетов, но Мартин Луков нямаше проблеми да я неутрализира. Последва ново положение пред панагюрската врата, но Николай Колев не успя да намери по най-добрия начин топката след центриране отдясно на Юлиан Ненов, пишат от Пресслужбата на Дунав Русе.

До края на първата част липсваха по-сериозни голови ситуации и тя приключи при 0:0.

Едва 6 минути след подновяването на играта обаче резултатът бе променен. Димов засече с точен удар от около 15 метра центриране отляво на Колев и прати топката в мрежата на домакините за 0:1.

След попадението дунавци преотстъпиха за кратко инциативата на съперника, но бързо се окопитиха и изнесоха топката по-далеч от своята врата. До края те дори създадоха още положения за отбелязване на гол, но Будинов и Бранимир Костадинов нямаха късмет. От другата страна Луков и отбраната пред него се справиха успешно с опитите за атаки на Оборище.

Така „драконите“ взеха ценен успех на негостоприемния терен на четвъртия във временното класиране и продължиха да се утвърждават, като основен фаворит за промоция в елита.

В следващия кръг на Б група „драконите“ приемат Банско на 16 април април от 17:00 часа.

Дунав Русе: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Михаил Милчев (ж.к.), Атанас Атанасов, Светослав Читаков (ж.к.), Диян Димов, Юлиан Ненов (66 мин. - Ангел Здравчев), Николай Колев (58 мин. - Бранимир Костадинов), Георги Чакъров (ж.к.) (71 мин. - Петър Патев), Мирослав Будинов.

Оборище Панагюрище: Ивайло Яначков, Мартин Димов, Иван Иванов, Георги Нетов (60 мин. - Антонио Цанков), Ели Маркес, Владимир Бахъров (60 мин. Андрю Мусунгу), Калоян Цветков, Никола Иванов, Петър Альошев, Ивайло Димитров (ж.к.), Иван Колев (74 мин. - Илиан Христов).