В поредна, седма контрола от лятната си подготовка тимът на Созопол се поздрави с шеста победа. "Небесносините" разгромиха с 5:0 гостите от третодивизионния Борислав Първомай. Мачът беше проследен от близо 500 зрители на стадион "Арена Созопол".

Въпреки тоталното си превъзходство, домакините не успяха да отбележат гол до почивката. На два пъти топката срещна гредите на първомайци след опит за изчистване на техния бранител Георги Неделчев и удар с глава на Кристиян Пешов. През втората част Созопол притисна още повече своя противник благодарение на по-добрата си физическа подготовка. Само три минути след подновяването на играта Кристиян Тафраджийски осребри брилянтно центриране на Стоян Мантаров и порази мрежата с глава. Малко по-късно Диян Христов остана сам срещу вратаря, но стреля в тялото му. Минута преди края централният нападател се реваншира с точен удар по диагонала за 2:0. Секунди по-късно Кристиян Пешов оформи класиката в резултата, а в добавеното време нови два гола за разгрома с 5:0 нанизаха Живко Комелов и отново Диян Христов.

В игра за победителите през цялото второ полувреме игра 19-годишният вратар Петко Пацов, привлечен от Нефтохимик непосредствено преди контролата. Новото попълнение се отличи с две добри спасявания.

В следващата си проверка възпитаниците на старши треньора Румен Димов ще гостуват на Ямбол на 22 юли, петък.