Лидерът в Б група Дунав Русе завърши 0:0 с Локомотив Горна Оряховица в мач от 22-ия кръг на първенството. Двубоят се игра пред повече от 5 000 зрители на Градския стадион в Русе.

Домакините започнаха по-добре срещата. Още в 3-ата минута Георги Чакъров бе изведен сам срещу противниковия страж и стреля веднага, но Пламен Колев спаси. Малко по-късно и Юлиан Ненов опита късмета си от пряк свободен удар от повече от 25 метра,  но топката мина от външната страна на дясната греда на горнооряховската врата.

Отново Ненов имаше шанс да открие резултата в 29-ата минута, след като се пребори за топката в наказателното поле на гостите, но ударът му бе спасен. Изстрел на Антон Огнянов също бе отразен малко по-късно.

Постепенно играта се поизравни и „железничарите“ също имаха своя шанс. Йордан Апостолов стреля след разбъркване в дунавското поле и топката буквално „облиза“ външната страна на дясната греда на русенската врата.

До края на първата част обаче резултатът остана непроменен. Второто полувреме започна с дунавски атаки, но гостите създадоха първо положение след почивката, като Симеон Мечев уцели лявата греда.

Вратарят на горнооряховския тим Пламен Колев спаси поредния опасен удар към мрежата си, дело този път на Михаил Милчев. В 89-ата минута пък попадение на Мартин Ковачев бе отменено заради засада.

Така срещата приключи без гол, а двата отбора си разделиха по една точка.