ФК Созопол подчини тима на Елхово с 2:0 при гостуването си в поредна контрола от лятната подготовка. И двата гола в мача бяха дело на Кристиян Тафраджийски, който се разписа в 23-ата и 36-ата минути.

Нападателят продължи реализаторската си серия, след като и в предишната проверка вкара единственото попадение за победата с 1:0 в съседското дерби с Несебър.

Старши треньорът на „небесносините” Румен Димов даде почивка на множество опитни футболисти, като не ползва е невъзстановените напълно Свилен Нотев, Михаил Георгиев, Диян Хаджиев и Милен Димов. В игра се появи юношата на Нефтохимик Живко Комелов, който е на проби.

„Изключително съм доволен от показаното. Горещото време повлия на динамиката и скоростта, но футболистите се постараха максимално. Спечелихме с лекота, като впрегнахме около 40 % от възможностите си. Всяка победа обаче носи самочувствие. Поздравявам домакините за добрата организация и за отлично подготвения терен”, заяви Румен Димов.

В следващата си контрола Созопол приема Ботев Гълъбово на стадион „Арена Созопол” на 16 юли, съота, от 19:00 ч.