В поредна, шеста, контрола от лятната си подготовка футболистите на Созопол преодоляха с лекота Ботев Гълъбово. Пред повече от 300 зрители на стадион „Арена Созопол” домакините разгромиха своя съперник с 5:0.

Първите три гола бяха дело на нови попълнения. Много дейният и н този мач юноша на ЦСКА Кристиян Пешов откри с прострелен шут под плонжа на вратаря още в 9-ата минута, централният защитник Петко Ганев удвои с глава малко преди почивката, а скоро след нея таранът Диян Христов направи резултата класически от пряк свободен удар.

В 52-рата минута се разписа и бранителят Ангел Делчев след разбъркване. Юношата на Нефтохимик Живко Комелов, който е на проби, оформи крайното 5:0 четири минути преди края.

Заради липсата на цели седем невъзстановени футболисти капитанът на Созопол Иван Янчев беше преквалифициран в тази контрола от ляв бек на десен външен халф.

Следващата проверка на „небесносините” е на 20 юли, сряда, от 19:00 часа срещу Борислав Първомай на „Арена Созопол”.