Отборът на Вашингтон Уизърдс измъкна победата от Милуоки Бъкс в оспорвана среща от НБА със 107:101 точки. С този успех "магьосниците" завързаха още повече ситуацията в Източната конференция и временно заемат осмата позиция, а "елените" са на девета, като и двата отбора са с еднакъв баланс - 18 победи и 18 загуби.

Големият отсъстващ и една от основните причини за загубата на Милуоки бе Янис Антетокумпо.

След първите две четвърти Милуоки имаше лек аванс и се оттегли на почивката с 8 точки предимство.

Третата четвърт се оказа ключова за развоя на двубоя. Тя бе спечелена от Вашингтон - 33:21.

Уизърдс съумяваха да държат Милуоки на разстояние, а при решителното отиграване 37.1 секунди преди края Джабари Паркър изпусна Маркиф Морис, който с лесните си две точки донесе победата за Вашингтон.

Най-резултатен за победителите бе Брадли Бийл с 26 точки, а Маркиф Морис записа дабъл-дабъл - 20 точки и 10 борби.

Джабари Паркър със своите 28 точки и Малкъм Брогдън с 22 не бяха достатъчни да донесат нещо повече от почетна загуба за Бъкс.