ЛеБрон Джеймс вкара 31 точки преди да седне на пейката при успеха на Кливланд Кавалиърс със 112:90 над Детройт. Лари Нанси-джуниър регистрира личен рекорд с 22 точки и 15 борби в първия си мач като титуляр.

Така "Кавс" сложиха край на серията си от пет поредни мача без домакински успех и дръпнаха пред Вашингтон на второто място в Източната конференция.

Трима от звездите на домакините Кевин Лав, Тристан Томпсън и Джеф Грийн не играха заради контузии, което даде шанс на Нанси-джуниър да излезе като титуляр с номера на баща си 22.

Джеймс отново показа стабилност, като вкара пет от седем опита от тройката, а също така добави 7 борби и 7 асистенции. След като тимът поведе убедително, той сам поиска да седне на пейката. За гостите от Детройт Блейк Грифин вкара 25 точки.

В Чикаго местният отбор отстъпи на Бостън с 89:105, като Джейлин Браун вкара 21 точки. Кайри Ървинг не игра, след като контузи лявото си коляно.

Но въпреки това те контролираха събитията на терена от самото начало и в края на първата част водеха с 55:29, като в крайна сметка регистрираха пета победа в последните си шест мача. Бостън е на 2-о място в Атлантическата дивизия с 45 победи и 20 поражения. Джейсън Татъм добави 14 точки, а Ал Харфорд и Тери Розиър се отличиха с по 13.

Сан Антонио се наложи трудно над последния в Западната конференция Мемфис Гризлис със 100:98, като Тони Паркър вкара 23 точки. Спърс сложиха край на лошата серия, в която бяха изпаднали след 8 загуби в последните 10 мача и вече са пред Минесота на 5-о място в Конференцията.

Водачът в Северозападната дивизия Портланд постигна 38-а победа през сезона, след като се наложи над Лейкърс със 108:103. Деймиан Лилард наниза 19 от всичките си 39 точки в четвъртата част, а тимът взе 15-а поредна победа над този съперник.

Лилард вкара 15 поредни точки, а 1:08 минути преди края обърна развоя на мача на 104:103 в тяхна полза. Си Джей Маккалъм приключи мача с 22 точки за Трейлблейзърс, а Юсуф Нуркич остана с 16 точки и 16 борби. Джулиъс Рандъл се записа с 21 точки и 9 рибаунда за гостите от Лос Анджелис.

Индиана, намиращ се на 2-о място в Централната дивизия, прекърши Милуоки с 92:89 с личен рекорд за сезона на Богдан Богданович- 29 точки. Кевин Мидълтън от Милуоки пресече пас на Виктор Олайдипо 10 секунди преди края, когато Индиана водеше с 90:89.

Той тръгна към коша, но Кори Джоузеф го застигна и бутна топката от ръката му преди Мидълтън да се опита да стреля. Съдиите дадоха спорна топка, спечелена от Богданович, който обаче беше фаулиран. Той вкара двата наказателни удара и узакони победата на Пейсърс, които в момента имат 37/27. /BTA